Dnes Čtvrtek - skorojasno 3°C
Zítra Pátek - oblacno 6°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ve školách Prahy 4 probíhaly v létě rekonstrukce, investiční práce pokračují i na podzim
V MŠ 4 pastelky byla během prázdnin opravena sociální zařízení. Foto: P4

Ve školách Prahy 4 probíhaly v létě rekonstrukce, investiční práce pokračují i na podzim

Praha 4 během uplynulých letních prázdnin rekonstruovala a modernizovala mateřské i základní školy. Stihla se například výstavba tělocvičny, rekonstrukce kotelen, dále opravy sociálních zařízení i výměna oken. 

Jak dopadla rekonstrukce sociálního zařízení v budově MŠ 4 pastelky v Kotorské ulici, se přišla na vlastní oči přesvědčit minulý týden starostka Irena Michalcová (ANO).

„Chceme, aby se dětem i pedagogům v mateřských a základních školách líbilo, a myslím, že se to daří. Pracoviště v Kotorské je toho určitě důkazem,“ uvedla při návštěvě.

„Máme nyní opravená všechna sociální zařízení a svoje nová zázemí mají i paní učitelky. Děti jsou spokojené, protože mají umyvadla v té správné výšce, je zde správný počet umyvadel, správný počet toalet a vše je také kromě plného souladu s hygienickými předpisy velmi hezké,“ popsala ředitelka MŠ 4 pastelky Zdeňka Nováková.

Náklady v Kotorské byly 2,98 milionu korun, celou rekonstrukci hradila čtvrtá městská část. Do budoucna je v plánu zastínění budovy. Aktuálně se čeká na dodávku rolet. Ve školce je zapsaných 120 dětí.

Během prázdnin se opravovalo a rekonstruovalo i jinde. V ZŠ Jeremenkova zrekonstruovali sociální zařízení dívek, v ZŠ Mendíků vyměnili okna v tělocvičně a opravili obvodové zdivo. Kromě MŠ 4 pastelky v Kotorské ulici čekalo na děti opravené sociální zařízení také v ZŠ Ohradní. V ZŠ Na Planině byl zase opraven topný kanál.

V ZŠ Školní, v MŠ K Podjezdu a v ZŠ a MŠ Sdružení (objekt MŠ Družstevní ochoz) prošly nákladnými rekonstrukcemi jejich kotelny a v ZŠ Bítovská pro děti dokončují krásnou novou tělocvičnu, která by měla být dětem a jejich učitelům předána v průběhu podzimu.

„Myslím, že Praha 4 je v tomto směru v pořádku, a to i s ohledem na to, že máme sedm dětských skupin, což jsou bývalé jesle, které máme perfektně vybudované. A navíc – všechny děti, které je třeba umístit, tak umístěny jsou,“ uzavřela Irena Michalcová (ANO 2011), starostka MČ Praha 4.

Investiční práce podle ní budou pokračovat i během podzimu. V MŠ Jitřní v Hodkovičkách se bude dělat celé stravovací zařízení.  

V příští sezoně se bude v pěti mateřských a pěti základních školách úpravami snižovat teplo tak, aby pobyt byl pro děti a učitelky od jara do podzimu snesitelnější.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru