Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - skorojasno 6°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Ve školách Prahy 4 probíhaly v létě rekonstrukce, investiční práce pokračují i na podzim
V MŠ 4 pastelky byla během prázdnin opravena sociální zařízení. Foto: P4

Ve školách Prahy 4 probíhaly v létě rekonstrukce, investiční práce pokračují i na podzim

Praha 4 během uplynulých letních prázdnin rekonstruovala a modernizovala mateřské i základní školy. Stihla se například výstavba tělocvičny, rekonstrukce kotelen, dále opravy sociálních zařízení i výměna oken. 

Jak dopadla rekonstrukce sociálního zařízení v budově MŠ 4 pastelky v Kotorské ulici, se přišla na vlastní oči přesvědčit minulý týden starostka Irena Michalcová (ANO).

„Chceme, aby se dětem i pedagogům v mateřských a základních školách líbilo, a myslím, že se to daří. Pracoviště v Kotorské je toho určitě důkazem,“ uvedla při návštěvě.

„Máme nyní opravená všechna sociální zařízení a svoje nová zázemí mají i paní učitelky. Děti jsou spokojené, protože mají umyvadla v té správné výšce, je zde správný počet umyvadel, správný počet toalet a vše je také kromě plného souladu s hygienickými předpisy velmi hezké,“ popsala ředitelka MŠ 4 pastelky Zdeňka Nováková.

Náklady v Kotorské byly 2,98 milionu korun, celou rekonstrukci hradila čtvrtá městská část. Do budoucna je v plánu zastínění budovy. Aktuálně se čeká na dodávku rolet. Ve školce je zapsaných 120 dětí.

Během prázdnin se opravovalo a rekonstruovalo i jinde. V ZŠ Jeremenkova zrekonstruovali sociální zařízení dívek, v ZŠ Mendíků vyměnili okna v tělocvičně a opravili obvodové zdivo. Kromě MŠ 4 pastelky v Kotorské ulici čekalo na děti opravené sociální zařízení také v ZŠ Ohradní. V ZŠ Na Planině byl zase opraven topný kanál.

V ZŠ Školní, v MŠ K Podjezdu a v ZŠ a MŠ Sdružení (objekt MŠ Družstevní ochoz) prošly nákladnými rekonstrukcemi jejich kotelny a v ZŠ Bítovská pro děti dokončují krásnou novou tělocvičnu, která by měla být dětem a jejich učitelům předána v průběhu podzimu.

„Myslím, že Praha 4 je v tomto směru v pořádku, a to i s ohledem na to, že máme sedm dětských skupin, což jsou bývalé jesle, které máme perfektně vybudované. A navíc – všechny děti, které je třeba umístit, tak umístěny jsou,“ uzavřela Irena Michalcová (ANO 2011), starostka MČ Praha 4.

Investiční práce podle ní budou pokračovat i během podzimu. V MŠ Jitřní v Hodkovičkách se bude dělat celé stravovací zařízení.  

V příští sezoně se bude v pěti mateřských a pěti základních školách úpravami snižovat teplo tak, aby pobyt byl pro děti a učitelky od jara do podzimu snesitelnější.


Autor: red

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

Včera ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

Včera ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru