Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Ve školách a školkách v Praze 7 na děti čeká nové vybavení

Děti v celé republice se pomalu začínají vracet do škol. Na ty v Praze 7 čeká překvapení v podobě nového vybavení, didaktických pomůcek, elektroniky, her, knížek a mnoha dalšího. 

Městská část v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pořídila do 21 státních i soukromých základních a mateřských škol na svém území vybavení a pomůcky za 1 260 000 korun.

„Během distanční výuky jsme sháněli počítače a další výpočetní techniku pro potřebné děti, které se doma neměly na čem učit. Největším přáním nás všech však je, aby se děti mohly vzdělávat ve školách a aby i v současné složité době byl čas, který v nich stráví, co nejpříjemnější. Dětem z mateřských škol a menším školákům už nové vybavení dělá radost, na ostatní čeká, jakmile se opět budou moct vrátit do škol,“ uvedla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.

Nové pomůcky a vybavení do škol Praha 7 pořídila v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP II). Tento projekt v Praze 7 sdružuje zástupce radnice, škol, rodičů a dalších aktérů, kteří společně plánují aktivity a činí kroky přispívající ke zvýšení kvality školství a vzdělávání na Sedmičce.  

„Již na jaře jsme na všech školách a školkách na území Prahy 7 a Prahy – Troje uspořádali průzkum, co jim v současné době schází nebo co by si pro děti nejvíce přáli. Na každou z 21 škol, ať už státních nebo soukromých, jsme vyčlenili 60 000 korun. Dle jednotlivých seznamů přání jsme nakoupili pomůcky, hry a další zajímavé věci, které děti určitě potěší,“ doplnila Hana Šišková.

Děti z Prahy 7 se mohou těšit například na nové interaktivní didaktické pomůcky, hudební
a ozvučné soustavy, hry a stavebnice, papírové knihy i audioknihy, sportovní náčiní, herní prvky a vybavení na zahradu a mnoho dalšího.      


Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

Včera v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

Včera v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

9. dubna 2021 v 09:42

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

Libeňský svět připomene Hrabala a Lustiga

9. dubna 2021 v 07:52

Libeňský svět, kulturně společenské centrum, právě vzniká v Praze 8. Konat se v něm budou nejrůznější akce nebo výstavy. Toto centrum má vzdát také hold slavným libeňským rodákům a obyvatelům, jako byli Bohumil Hrabal nebo Arnošt Lustig.

Praha 2 se připojuje k Celonárodní sbírce potravin

8. dubna 2021 v 11:30

V sobotu 24. dubna proběhne sbírka před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru. Sběrné místo bude otevřené od 8 do 18 hodin.

PVK: Výluky v dodávkách vody v patnáctém týdnu

8. dubna 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 10 podpoří projekty svých občanů, na „Zásobník“ vyčlenila 800 tisíc

6. dubna 2021 v 11:29

Desátá městská část bude od 26. dubna do 3. května přijímat přihlášky do soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10“. Do ní se mohou hlásit organizace i občané, kteří mají nápad na zlepšení kvality života či veřejného prostoru na Desítce, a to jak prostřednictvím jednorázové akce, tak...

Praha 5 chystá návrat farmářských trhů na Anděl

6. dubna 2021 v 11:13

Farmářské a tradiční trhy se sortimentem „ekologické zemědělské výpěsty“ by mohly Anděl oživit už první květnový pátek. Plány ale může ovlivnit pandemická situace.  

Další články
Nahoru