Dnes Pondělí - snih 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Ve školách a školkách v Praze 7 na děti čeká nové vybavení

Děti v celé republice se pomalu začínají vracet do škol. Na ty v Praze 7 čeká překvapení v podobě nového vybavení, didaktických pomůcek, elektroniky, her, knížek a mnoha dalšího. 

Městská část v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pořídila do 21 státních i soukromých základních a mateřských škol na svém území vybavení a pomůcky za 1 260 000 korun.

„Během distanční výuky jsme sháněli počítače a další výpočetní techniku pro potřebné děti, které se doma neměly na čem učit. Největším přáním nás všech však je, aby se děti mohly vzdělávat ve školách a aby i v současné složité době byl čas, který v nich stráví, co nejpříjemnější. Dětem z mateřských škol a menším školákům už nové vybavení dělá radost, na ostatní čeká, jakmile se opět budou moct vrátit do škol,“ uvedla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.

Nové pomůcky a vybavení do škol Praha 7 pořídila v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP II). Tento projekt v Praze 7 sdružuje zástupce radnice, škol, rodičů a dalších aktérů, kteří společně plánují aktivity a činí kroky přispívající ke zvýšení kvality školství a vzdělávání na Sedmičce.  

„Již na jaře jsme na všech školách a školkách na území Prahy 7 a Prahy – Troje uspořádali průzkum, co jim v současné době schází nebo co by si pro děti nejvíce přáli. Na každou z 21 škol, ať už státních nebo soukromých, jsme vyčlenili 60 000 korun. Dle jednotlivých seznamů přání jsme nakoupili pomůcky, hry a další zajímavé věci, které děti určitě potěší,“ doplnila Hana Šišková.

Děti z Prahy 7 se mohou těšit například na nové interaktivní didaktické pomůcky, hudební
a ozvučné soustavy, hry a stavebnice, papírové knihy i audioknihy, sportovní náčiní, herní prvky a vybavení na zahradu a mnoho dalšího.      


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru