dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Ve schránkách se lidem objevují podvodné inzeráty nabízející možnost odkupu bytů
Ilustrační foto: archiv

Ve schránkách se lidem objevují podvodné inzeráty nabízející možnost odkupu bytů

„Městská část Praha 3 nabídla panu XY možnost privatizace. Naše společnost uhradila veškeré privatizační náklady panu XY, navíc zařídila a zaplatila rekonstrukci bytu. Po prodeji bytu pan XY převzal finanční kompenzaci od naší společnosti ve výši několik set tisíc korun.“ V podobném duchu dostávají nájemníci inzeráty do poštovních schránek, jejichž cílem je získat obecní byt, jenž půjde do privatizace. Děje se tak v mnoha městských částech, v poslední době i na území Prahy 3.

„Během kontrolního dne domů v naší městské části, kde jsem zjišťoval postup prací v rámci jejich stavebních úprav, jsem byl upozorněn některými nájemci na inzeráty, jejichž obsahem jsem byl šokován. Podvodným způsobem se nejmenované firmy snaží využít situace, jak získat do svého vlastnictví byt, na který nemají vůbec nárok,“ uvedl zástupce starostky Ivan Holeček.

V ohrožení jsou především senioři, kteří na Praze 3 prožili velkou část svého života a falešným způsobem můžou nabýt dojmu, že se musí vystěhovat, protože nebudou mít dostatek financí získat svůj byt v rámci privatizace. Takové tvrzení se ale nezakládá na pravdě. Pokud nájemník nemá dostatek financí, může i nadále bydlet ve svém bytě za stejných podmínek jako doposud.

 Inzeráty mají spadeno i na nájemníky, kteří zažívají finanční problémy a peníze získané okamžitým prodejem by jejich situaci mohly rychle vyřešit. Uvádějí ale zavádějící a nepravdivé informace – například že společnost sežene a zaplatí nový obecní byt. Přidělování bytů má totiž svoje pravidla a o nový byt může nájemník, jenž dosud bydlel na Trojce v obecním bytě, zažádat až po uplynutí lhůty deseti let.

„Doporučuji občanům, ať se v případě jakýchkoliv pochybností týkajících se případné privatizace bytu, ve kterém bydlí, obrátí na zaměstnance městské části nebo přímo na mne a na podobné inzeráty vůbec nereagují. Takovéto inzeráty jsou vesměs nabídkou k účasti na podvodu, na jehož konci by mohli nájemci přijít nejenom o byt, ale i o peníze,“  varuje zástupce starostky Jan Materna, do jehož kompetence privatizace patří.

V případě dotazů ohledně privatizace se může každý obrátit na odbor bytů a nebytových prostor – oddělení privatizační, tel: 222 116 571.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru