dnes
Úterý - zatazeno
26°C
zítra
Středa - jasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
28°C
Ve schránkách se lidem objevují podvodné inzeráty nabízející možnost odkupu bytů
Ilustrační foto: archiv

Ve schránkách se lidem objevují podvodné inzeráty nabízející možnost odkupu bytů

„Městská část Praha 3 nabídla panu XY možnost privatizace. Naše společnost uhradila veškeré privatizační náklady panu XY, navíc zařídila a zaplatila rekonstrukci bytu. Po prodeji bytu pan XY převzal finanční kompenzaci od naší společnosti ve výši několik set tisíc korun.“ V podobném duchu dostávají nájemníci inzeráty do poštovních schránek, jejichž cílem je získat obecní byt, jenž půjde do privatizace. Děje se tak v mnoha městských částech, v poslední době i na území Prahy 3.

„Během kontrolního dne domů v naší městské části, kde jsem zjišťoval postup prací v rámci jejich stavebních úprav, jsem byl upozorněn některými nájemci na inzeráty, jejichž obsahem jsem byl šokován. Podvodným způsobem se nejmenované firmy snaží využít situace, jak získat do svého vlastnictví byt, na který nemají vůbec nárok,“ uvedl zástupce starostky Ivan Holeček.

V ohrožení jsou především senioři, kteří na Praze 3 prožili velkou část svého života a falešným způsobem můžou nabýt dojmu, že se musí vystěhovat, protože nebudou mít dostatek financí získat svůj byt v rámci privatizace. Takové tvrzení se ale nezakládá na pravdě. Pokud nájemník nemá dostatek financí, může i nadále bydlet ve svém bytě za stejných podmínek jako doposud.

 Inzeráty mají spadeno i na nájemníky, kteří zažívají finanční problémy a peníze získané okamžitým prodejem by jejich situaci mohly rychle vyřešit. Uvádějí ale zavádějící a nepravdivé informace – například že společnost sežene a zaplatí nový obecní byt. Přidělování bytů má totiž svoje pravidla a o nový byt může nájemník, jenž dosud bydlel na Trojce v obecním bytě, zažádat až po uplynutí lhůty deseti let.

„Doporučuji občanům, ať se v případě jakýchkoliv pochybností týkajících se případné privatizace bytu, ve kterém bydlí, obrátí na zaměstnance městské části nebo přímo na mne a na podobné inzeráty vůbec nereagují. Takovéto inzeráty jsou vesměs nabídkou k účasti na podvodu, na jehož konci by mohli nájemci přijít nejenom o byt, ale i o peníze,“  varuje zástupce starostky Jan Materna, do jehož kompetence privatizace patří.

V případě dotazů ohledně privatizace se může každý obrátit na odbor bytů a nebytových prostor – oddělení privatizační, tel: 222 116 571.


První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

Včera ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru