Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Ve FTN bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a přes 4000 dětí od 12 let

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a k tomu přes 4000 dětí od 12 do 15 let. Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince minulého roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. 

Nejdříve přišli na řadu zdravotníci a nyní je většina z nich plně naočkována. Před očkováním bylo ve FTN až 250 zdravotníků v domácí izolaci kvůli koronavirové infekci. Díky očkování počty nemocných zdravotníků začaly rychle klesat, a to až na nulovou úroveň. Efekt očkování se tak v praxi jednoznačně projevil.

Nyní se FTN připravuje na očkování III. dávkou, i nadále vakcínou od společnosti Pfizer/BionTech. Očkování třetí dávkou by mělo začít od 20. září a doporučuje se především lidem starším 60 let, rizikovým pacientům, zdravotníkům a samozřejmě i ostatním lidem.

Doba uplynutí od II. dávky očkování však musí být nejméně 8 měsíců. Musí tedy být splněna podmínka ukončeného očkování proti nemoci Covid-19.   

Od 1. července letošního roku bylo ve FTN zahájeno očkování dětí ve věku od 12 do 15 let. Během dvou měsíců se tak podařilo naočkovat přes 4000 dětí uvedené věkové skupiny. Očkovací centrum nemocnice denně naočkuje v průměru až 150 dětí od 12 let.

Více informací o očkování dětí ve FTN je možné najít na webu – https://www.ftn.cz/ockovani-proti-covid-19-u-deti-od-12-let-1213/.


Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru