dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Pražská doprava

Ve dvou městských částech se na silnicích objevují první modré pruhy parkovacích zón

Začaly práce na instalaci svislého a vodorovného značení pro nové rezidentní parkovací zóny na území páté a šesté městské části. Na vozovce se objevují první modré pruhy a připravují se místa pro instalaci parkovacích automatů, které se v ulicích začnou osazovat v průběhu března.

Modré zóny začnou v Praze 5 a 6 platit v dubnu, v následujících etapách se budou do systému připojovat i další městské části.

Každá zóna bude označena příslušnou dopravní značkou s dodatkovou tabulkou uvádějící základní informace pro řidiče, včetně barevného označení příslušné zóny. Jednotná barevná symbolika pro celou Prahu by měla zlepšit orientaci řidičů a zvýšit přehlednost celého systému.

Všechny podstatné informace o novém systému jsou k dispozici na specializovaném webu www.parkujvklidu.cz, který Technická správa komunikací speciálně zprovoznila k problematice parkovacích zón.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru