Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ve dvaceti mezi nejlepšími Evropany. Pražský bowler Jelínek uspěl v San Marinu
Lukáš Jelínek v průběhu turnaje v San Marinu. Foto: Česká bowlingová asociace

Ve dvaceti mezi nejlepšími Evropany. Pražský bowler Jelínek uspěl v San Marinu

Pražský bowler Lukáš Jelínek má v posledních týdnech formu jako hrom. Po nedávném bronzu z Mistrovství Evropy si nyní připisuje další velký úspěch. Vybojoval druhé místo na turnaji Storm San Marino Open, který je v rámci Evropské bowlingové tour zařazen do nejvyšší zlaté kategorie. Úspěchy slavili i další členové české výpravy – do finálových kol postoupili čtyři naši hráči a k vidění byly i dvě české perfect game.

San Marino je tradiční letní bowlingovu destinací, kam se sjíždějí nejlepší evropští bowleři na turnaj EBT San Marino Open. Letos se od 8. do 16. července konal 17. ročník, kterého se zúčastnily téměř dvě stovky hráčů z devatenácti zemí.

V kvalifikaci se Čechům dařilo. Jaroslav Lorenc a Jan Macek zahráli perfect game, tedy maximální možný nához 300 bodů, což je velmi ceněný výkon. Pro Jana Macka to navíc byla třístovka jubilejní.

„San Marino je desátá země, kde se mi třístovka povedla. Celkem jsem jich za hranicemi hodil už dvanáct. Poslední dobou jich házím výrazně víc než Lukáš s Jardou dohromady, přestože oni jsou celkově na turnajích úspěšnější než já. Proč to tak je, netuším. A kdybych to věděl, tak jim to neřeknu,“ usmíval se Jan Macek.

Do finálových kol postupovalo z kvalifikace 48 hráčů, včetně čtyř českých bowlerů. V prvním finálovém kole vypadl Marek Talpa, ve druhém kole skončil Jan Macek a velmi těsně i Jaroslav Lorenc, kterému chyběly jen dvě kuželky k dalšímu postupu. Umístil se tak na celkovém 19. místě.

„Za zahranou třístovku v kvalifikaci jsem rád, dlouho jsem žádnou nehodil, ale hned bych ji vyměnil za ty dvě kuželky, které mi chyběly k postupu mezi nejlepších osmnáct,“ smutnil Jaroslav Lorenc.

Dvacetiletý talent Lukáš Jelínek se rozehrál ke skvělému výkonu. „V kvalifikaci se mi podařilo na druhý pokus zahrát 1475 bodů ze šesti her, tedy průměr 245,8. To mi stačilo na čtvrté místo v kvalifikaci a jistý postup do třetího finálového kola mezi nejlepších osmnáct. Do závěrečného finále postupují jen čtyři hráči, takže se počítá každá kuželka,“ uvědomoval si Lukáš Jelínek.

lukas-jelinek-2-misto

Lukáš Jelínek skončil na prestižním turnaji druhý

Lukáš Jelínek navázal na předchozí výborné výkony a s průměrem 236,2 postoupil mezi čtyři nejlepší hráče turnaje. Až v závěrečné finálové hře podlehl švédskému hráči Kimu Bollebymu. Bolleby je aktuálním lídrem letošního ročníku Evropské bowlingové tour a v San Marinu si připsal další úspěch.

Lukáš Jelínek byl se stříbrem spokojen: „Druhé místo na takovém turnaji je pro mě veliký úspěch. Jsem rád, že se mi podařilo zopakovat podobný výkon jako mistrovství Evropy před měsícem. Měl jsem výhodu, že jsem díky umístění v kvalifikaci nemusel hrát první a druhý finálový step. Tuto výhodu jsem dokázal využít. Samotné finále jsem si šel užít. Můj cíl bylo skončit v TOP 10, takže každá zdolaná příčka byla příjemný bonus. Celkové druhé místo je umístění, ve které jsem ani nedoufal a nesmírně si toho vážím.“

Lukáš Jelínek se v celkovém ročním pořadí Evropské bowlingové tour vyšvihl na průběžné deváté místo. Šanci na získání další bodů bude mít hned na dalším turnaji EBT Brunswick Madrid Challenge ve Španělsku. V srpnu pak zamíří česká juniorská a kadetská reprezentace na turnaj EBT International Hammer Challenge do Finska.

Lukáš se pravidelně věnuje bowlingu od svých devíti let, hraje za Xbowling club na Praze 9.

Storm San Marino Open 2023 

Stránky turnaje: http://www.sanmarinoopen.com/

Výsledky: https://bowlingresults.info/smr/2023/

https://europeanbowling.sport/17th-storm-san-marino-open-2023/

Stream záznam: https://bowlstream.net/video-archive/san-marino-open-2023/


Autoři: puc, red

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

27. září 2023 v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Akcí Rozjedeme to na Žofíně začal Evropský týden sportu

25. září 2023 v 09:30

V sobotu 23. září začal ve všech evropských zemích již 9. ročník Evropského týdne sportu. V České republice odstartoval akcí Rozjedeme to na Žofíně, současně s připomenutím výročí 75 let od založení Světové zdravotnické organizace. Více než 500 účastníků včetně řady významných osobností upozornilo...

Praha 4: Street sports před Kongresovým centrem

23. září 2023 v 19:18

Praha 4 zve v neděli 24. září od 15 hodin na ukázky Street sports před Kongresovým centrem Praha u vchodu číslo 4.

Plavejte v Praze 1

21. září 2023 v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Pochod kolem Prahy 14

19. září 2023 v 07:10

Turistický pochod „14 km kolem Prahy 14“ se koná v sobotu 14. října. Start na malý okruh je od 8:30 do 15 hodin a na velký okruh od 8:30 do 12 hodin před restaurací Club Slavoj v Hloubětínské ulici.

Univerzitní hokejový klub Engineers Prague má novou identitu

17. září 2023 ve 14:15

Klub Engineers Prague prošel před startem pátého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje výraznou změnou. Kromě úpravy oficiálního názvu na ČVUT Engineers Prague se mění i klubové logo. To je inspirováno právě znakem Českého vysokého učení technického v Praze, které se stane primárně...

Praha 14: Závody na inline bruslích

16. září 2023 v 16:59

Vezměte brusle a odrážedla a přijďte ve středu 20. září v 15 hodin zazávodit. Pro malé je zařazena jízda na odrážedle, připraven je bohatý doprovodný program.

Turnaj v boxu o pohár Prahy 14

15. září 2023 v 09:35

První amatérský turnaj v boxu ve koná na Plechárně v pátek 22. září.

Průzkum: 91 procent učitelů tělocviku pozoruje upadající kondici dětí

7. září 2023 ve 12:47

Množí se počet omluvenek z hodin tělesné výchovy na základních a středních školách, fyzická zdatnost s pohybovou gramotností se významně zhoršují a školy v čele se státem nevěnují tomuto problému dostatečnou pozornost. Takové jsou výsledky průzkumu, který iniciovala nově vzniklá Asociace trenérů a...

Sportovní odpoledne na Folimance

7. září 2023 v 08:06

Ve středu 13. září se od 15 do 18 hodin koná na Folimance sportovní odpoledne. Uvidíte ukázky bikeride a parkour show.

Praha přivítá desátý ročník běžeckých závodů NN NIGHT RUN PRAHA

5. září 2023 v 08:00

V sobotu 9. září odstartuje na pražské Letné desátý ročník NN NIGHT RUN PRAHA, včetně oblíbeného charitativního běhu AVON BĚH a zážitkového nočního běhu NN NIGHT RUN. Na registrované běžce čeká v průběhu dne celkem pět závodů, a to jak pro dospělé, tak i nejmenší sportovce. Novým lokálním...

Oběhněte Folimanku

3. září 2023 v 07:47

Praha 2 zve na orientační běh pro veřejnost.

Nový skatepark na Lužinách se otevře v říjnu

2. září 2023 v 05:54

Praha 13 dokončuje nový skatepark na Lužinách, větší a modernější areál, který nahradí původní skatepark. Ten po dvaceti letech dosloužil. Nový volnočasový areál bude určen nejen skateboardistům, využívat jej budou moci také vyznavači in-line bruslí, kol a koloběžek.

Lhotecký běh: Změřte síly se starostou i farářem

28. srpna 2023 v 10:12

Lesopark ve Lhotce rozpohybuje v sobotu 9. září Lhotecký běh. Sedmý ročník tradiční akce pozve k běhu děti, dospělé, seniory, dokonce i lhoteckého faráře a starostu Prahy 4.

Hravé odpoledne v bazénu: Praha 1 podporuje plavání dětí

24. srpna 2023 v 15:14

Plavecká škola a oddíl Swim Smooth pro děti připravila náborovou ochutnávku plavecké lekce. Na děti čekají zábavná stanoviště s úkoly, kde hravou formou zjistí, zda v nich dřímá plavecký talent.

Další články
Nahoru