Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ve dvaceti mezi nejlepšími Evropany. Pražský bowler Jelínek uspěl v San Marinu
Lukáš Jelínek v průběhu turnaje v San Marinu. Foto: Česká bowlingová asociace

Ve dvaceti mezi nejlepšími Evropany. Pražský bowler Jelínek uspěl v San Marinu

Pražský bowler Lukáš Jelínek má v posledních týdnech formu jako hrom. Po nedávném bronzu z Mistrovství Evropy si nyní připisuje další velký úspěch. Vybojoval druhé místo na turnaji Storm San Marino Open, který je v rámci Evropské bowlingové tour zařazen do nejvyšší zlaté kategorie. Úspěchy slavili i další členové české výpravy – do finálových kol postoupili čtyři naši hráči a k vidění byly i dvě české perfect game.

San Marino je tradiční letní bowlingovu destinací, kam se sjíždějí nejlepší evropští bowleři na turnaj EBT San Marino Open. Letos se od 8. do 16. července konal 17. ročník, kterého se zúčastnily téměř dvě stovky hráčů z devatenácti zemí.

V kvalifikaci se Čechům dařilo. Jaroslav Lorenc a Jan Macek zahráli perfect game, tedy maximální možný nához 300 bodů, což je velmi ceněný výkon. Pro Jana Macka to navíc byla třístovka jubilejní.

„San Marino je desátá země, kde se mi třístovka povedla. Celkem jsem jich za hranicemi hodil už dvanáct. Poslední dobou jich házím výrazně víc než Lukáš s Jardou dohromady, přestože oni jsou celkově na turnajích úspěšnější než já. Proč to tak je, netuším. A kdybych to věděl, tak jim to neřeknu,“ usmíval se Jan Macek.

Do finálových kol postupovalo z kvalifikace 48 hráčů, včetně čtyř českých bowlerů. V prvním finálovém kole vypadl Marek Talpa, ve druhém kole skončil Jan Macek a velmi těsně i Jaroslav Lorenc, kterému chyběly jen dvě kuželky k dalšímu postupu. Umístil se tak na celkovém 19. místě.

„Za zahranou třístovku v kvalifikaci jsem rád, dlouho jsem žádnou nehodil, ale hned bych ji vyměnil za ty dvě kuželky, které mi chyběly k postupu mezi nejlepších osmnáct,“ smutnil Jaroslav Lorenc.

Dvacetiletý talent Lukáš Jelínek se rozehrál ke skvělému výkonu. „V kvalifikaci se mi podařilo na druhý pokus zahrát 1475 bodů ze šesti her, tedy průměr 245,8. To mi stačilo na čtvrté místo v kvalifikaci a jistý postup do třetího finálového kola mezi nejlepších osmnáct. Do závěrečného finále postupují jen čtyři hráči, takže se počítá každá kuželka,“ uvědomoval si Lukáš Jelínek.

lukas-jelinek-2-misto

Lukáš Jelínek skončil na prestižním turnaji druhý

Lukáš Jelínek navázal na předchozí výborné výkony a s průměrem 236,2 postoupil mezi čtyři nejlepší hráče turnaje. Až v závěrečné finálové hře podlehl švédskému hráči Kimu Bollebymu. Bolleby je aktuálním lídrem letošního ročníku Evropské bowlingové tour a v San Marinu si připsal další úspěch.

Lukáš Jelínek byl se stříbrem spokojen: „Druhé místo na takovém turnaji je pro mě veliký úspěch. Jsem rád, že se mi podařilo zopakovat podobný výkon jako mistrovství Evropy před měsícem. Měl jsem výhodu, že jsem díky umístění v kvalifikaci nemusel hrát první a druhý finálový step. Tuto výhodu jsem dokázal využít. Samotné finále jsem si šel užít. Můj cíl bylo skončit v TOP 10, takže každá zdolaná příčka byla příjemný bonus. Celkové druhé místo je umístění, ve které jsem ani nedoufal a nesmírně si toho vážím.“

Lukáš Jelínek se v celkovém ročním pořadí Evropské bowlingové tour vyšvihl na průběžné deváté místo. Šanci na získání další bodů bude mít hned na dalším turnaji EBT Brunswick Madrid Challenge ve Španělsku. V srpnu pak zamíří česká juniorská a kadetská reprezentace na turnaj EBT International Hammer Challenge do Finska.

Lukáš se pravidelně věnuje bowlingu od svých devíti let, hraje za Xbowling club na Praze 9.

Storm San Marino Open 2023 

Stránky turnaje: http://www.sanmarinoopen.com/

Výsledky: https://bowlingresults.info/smr/2023/

https://europeanbowling.sport/17th-storm-san-marino-open-2023/

Stream záznam: https://bowlstream.net/video-archive/san-marino-open-2023/


Autoři: puc, red

Zdarma: Jóga na Kampě

21. června 2024 v 08:06

Cvičit můžete vždy v neděli v 17 hodin.

Mezinárodní den jógy na louce u Kuželkárny

20. června 2024 v 06:37

V Centrálním parku v Praze 13 se v pátek 21. června koná Den jógy.

Praha 2: Festival sportu pro Dvojku

19. června 2024 v 07:35

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná v pátek 21. června od 9 do 14 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

Praha 4 bude žít fotbalovým mistrovstvím Evropy 2024

16. června 2024 v 19:03

V pondělí 17. června v 16 hodin bude slavnostně otevřena Fan zóna v centru Prahy 4 na náměstí Budějovická, přímo nad stanicí metra C.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

15. června 2024 v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

15. června 2024 v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

12. června 2024 v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Hvězdy Real Top Praha proti osobnostem Prahy 14

7. června 2024 v 09:29

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Radotín Sportfest nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

5. června 2024 v 11:45

V městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal,...

Další články
Nahoru