dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Včerejší akce klapla! Nadační fond KlaPeto nadělil peníze dalším devíti handicapovaným dětem
Včera nadační fond rozdal symbolické šeky devíti rodinám. Foto: KlaPeto

Včerejší akce klapla! Nadační fond KlaPeto nadělil peníze dalším devíti handicapovaným dětem

Díky květnové benefici NF KlaPeto Na Sněžku pro Vojtíška se podařilo shromáždit rekordní částku 700 tisíc korun, která pomohla nejen rodině Měskových, ale také dalším dětem.  Včera uspořádal nadační fond akci, na které rozdal symbolické šeky devíti rodinám těžce zdravotně postižených dětí. 

Akce Klaplo to aneb Afterparty na lodi se uskutečnila na botelu GreenYacht hotel a zúčastnilo se jí okolo 150 lidí. Hlavním bodem večera bylo rozdání finančních prostředků devíti rodinám s těžce postiženými dětmi. Každá rodina získala dar ve výši 50 tisíc korun.

Peníze poslouží například na rehabilitace v Adeli Medical Center v Piešťanech, které nehradí pojišťovny, jako příspěvek na elektrický vozíček, na speciální tříkolku, masážní lehátko, speciální kočárek, apod.

„Výsledek benefice považuji za obrovský úspěch a děkuji všem, kdo přispěli. Mám radost, že jsme mohli dát naději dalším devíti malým bojovníkům, kteří si naši pomoc opravdu zaslouží,“ říká autor projektu výstupu na Sněžku, handicapovaný atlet a čerstvý držitel českého rekordu v hodu diskem Jaroslav Petrouš.

Mezi obdarovanými byly děti s dětskou mozkovou obrnou, po onkologickém onemocnění a amputaci, jeden chlapeček s cystickou fibrózou, jeden hoch s vzácným onemocněním nervového systému, ale také například holčička, která se narodila jako zcela zdravá a vinou zanedbání péče v nemocnici u ní došlo k nevratnému poškození mozku.

Benefice byla určena primárně pro malého Vojtíška Měsku, kterému musely být krátce po porodu amputovány obě nožičky nad kolenem. V rámci programu včera vystoupila handicapovaná tanečnice pole dance, Dáda Pecinová, která má po onkologickém onemocnění amputovanou nohu nad kolenem, a v závěru vystoupila uznávaná blues rocková kapela The Cell.

klapeto-nahled


Další články
Nahoru