dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Včera uzavřel dopravní podnik Staroměstskou na dva týdny, dnes už stanice metra funguje
Stanice metra Staroměstská. Foto: Wikimedia Commons

Včera uzavřel dopravní podnik Staroměstskou na dva týdny, dnes už stanice metra funguje

Stanice metra Staroměstská na lince A byla po kontrole eskalátorů opět otevřena. Vlaky v ní od dnešního zahájení provozu ve zhruba 4:30 opět zastavují. Včera bylo oznámeno, že odstávka bude odstávka trvat zhruba 14 dní.

Dopravní podnik kontrolou reagoval na nehodu, při níž se minulý týden na eskalátorech zranily tři ženy. Schody ve stanici Můstek se nejdříve prudce zastavily a poté rozjely opačným směrem.

„Během nepřetržité sedmnáct hodin trvající kontroly byly prověřeny všechny součásti eskalátorů ve stanici Staroměstská. Nyní totiž s jistotou můžeme vyloučit opakování podobné situace, která nastala minulý týden na Můstku," řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Ďuriš bude muset jít v souvislosti s kontrolou „na kobereček” k pražské primátorce Adrianě Krnáčové. „Budu od něj požadovat vysvětlení pátečního avizovaného uzavření stanice na 14 dní,” uvedla.

Dopravní podnik se v dnes vydané tiskové zprávě hájí, že „hned na počátku avizoval, že tento časový údaj bude upřesněn podle skutečné aktuální situace”. I když včera avizoval informování o dalším vývoji situace, zároveň skutečně sdělil, že předpokládaná doba výluky je přibližně 14 dní.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru