Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Váš účet byl napaden a hrozí ztráta úspor. Napálili ji, přišla o celoživotní úspory
Toto je jen ilustrační fotografie, podvedené ženy ve skutečnosti přišly bohužel o mnohem větší obnos peněz. Foto: Karel Netolický

Váš účet byl napaden a hrozí ztráta úspor. Napálili ji, přišla o celoživotní úspory

Pod historkou „Váš účet byl napaden, hrozí ztráta úspor“ kontaktoval muž, který se vydával za pracovníka banky, prostřednictvím emailu osmdesátiletou seniorku s tím, že je nutné, aby převedla veškeré své úspory na zabezpečený účet, jinak o ně přijde. Bohužel, kvůli své důvěřivosti naletěla podvodníkovi a o peníze proto skutečně přišla. O případu, který se v různých obdobách průběžně opakuje, informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Podvodník následně ženu kontaktoval i telefonicky, přes WhatsApp, celou situaci ji dovysvětlil a současně poslal odkaz na „bezpečný účet“. „Poškozená uvěřila a muži mailem poslala své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Tím pachatel získal její přihlašovací údaje a zadal převody, které poškozená v dobré víře následně potvrdila přes SMS zprávy,“ popsal Rybanský.

Podvodník díky tomu v několika dnech převedl její celoživotní úspory ve výši kolem dvou a půl milionu korun na účet další poškozené, které měla shodnou banku se seniorkou.

Mezitím ve stejné době opět „zaměstnanec banky“ zkontaktoval telefonicky majitelku tohoto účtu, opět z českého telefonního čísla s tím, že její bankovní účet byl napaden. A to tím způsobem, že zaměstnanec této banky si na její účet přeposlal dva a půl milionu korun na hypotéku.

A bylo by tak dobré, aby tyto peníze vrátila, neboť se o převod již zajímají policisté. A okamžitě nabídl řešení. Všechny tyto peníze musí převést mimo bankovní prostor. Poškozená „zaměstnanci“ nevěřila, a tak jí během chvilky kontaktoval jiný muž, který se představil jako příslušník policie.

Volal z telefonního čísla s předvolbou 974, které používá policie, dokonce majitelce poslal email z adresy @pcr.cz se souborem, který vypadal jako od policie a ženě vysvětlil, že pracuje na případu zneužití její identity a dokladů, přičemž spolupracuje se zaměstnancem banky, který ji kontaktoval. A je opravdu nutné pro její bezpečí přeposlat tyto peníze.

„Těmito slovy druhou poškozenou natolik zmanipuloval, že své peníze i peníze seniorky, postupně vložila do bitcoinmatů, aby je tímto způsobem ,očistila´. Následně byla poučena, aby čekala, až ji přijdou zpět na její nový účet již ,očištěné´. Zatím se tak však nestalo,“ dodal policejní mluvčí.

Svým jednáním podle něj neznámí pachatelé způsobili škodu přes čtyři miliony korun dvěma poškozeným a jsou podezřelí ze spáchání trestného činu podvod. 


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru