dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
V protipovodňové ochraně Prahy jsou závady a je málo lidí pro stavbu zábran
Naposledy bojovala Praha s velkou vodou před dvěma lety. Foto: archiv

V protipovodňové ochraně Prahy jsou závady a je málo lidí pro stavbu zábran

Radní pro bezpečnost Libor Hadrava si prohlédnul části protipovodňových opatření hlavního města. Připustil, že objevené závady se musí okamžitě řešit, jinak by mohla být ohrožena funkčnost ochrany Prahy při povodních.

Prohlídka proběhla na všech úsecích v etapách, od etapy Staré Město, Josefov až po etapu Modřany. Celkem šlo o téměř 7 kilometrů pevných částí protipovodňových opatření pod mobilními hrazením a 13 kilometrů železobetonových protipovodňových stěn a zemních valů. Součástí prohlídky byly také uzávěr Čertovky a čerpací stanice na Rokytce a Libeňských přístavech.

„Za bezpodmínečně nutné považuji okamžité odstraňování drobných závad, čímž se předejde jejich zhoršování a přeměnu v závady rozsáhlé, které si vyžadují značné finanční prostředky na odstranění, v horším případě mohou ohrozit funkčnost protipovodňové ochrany,“ uvedl radní Hadrava s tím, že tuto problematiku bude řešit předáním linie protipovodňových opatření Prahy do správy Správě služeb hl. m. Prahy.

Radní se zároveň podrobně seznámil s výstavbou mobilních částí protipovodňové ochrany a konstatoval, že dosavadní počty sil k výstavbě by v případě povodně nepostačovaly a navíc je třeba upravit systém cvičení výstavby protipovodňových opatření.

„Hlavní město Praha kryje hlavní potřebu sil z členské základny Sborů dobrovolných hasičů, chtěl bych proto zahájit pravidelná školení jednotek spojená s výcvikem na cvičném polygonu. Vlastní stavbu mobilních hrazení, a to zejména v problematických úsecích, prověří protipovodňové cvičení, které by se ještě letos mělo uskutečnit,“ řekl radní Libor Hadrava.


Další články
Nahoru