dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražské krimi

Varna z Lipenců zaplnila dva náklaďáky

V průběhu minulého týdne zadrželi kriminalisté pětičlenný gang výrobců pervitinu a zajistili několik kilogramů drogy. 

Zadržení zmiňované skupiny, tedy čtyřech mužů a jedné ženy, domovní prohlídky a další úkony trestního řízení trvalo celé tři dny a podíleli se na něm kriminalisté hned ze třech různých oddělení prvního policejního obvodu. Nápomocni jim při tom byli policisté pražské zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky, linky 158 prvního policejního obvodu a policejní psovodi se svými čtyřnohými svěřenci. Celkem se na celém zákroku podílelo téměř devadesát policistů.

Takzvaná realizace celého případu probíhala hlavně v Praze 5 Lipencích, kde byla zajištěna samotná varna. Komponenty nutné k výrobě pervitinu zde byly v takovém množství, že je po zadokumentování převážela do policejních skladů hned dvě nákladní auta.

Navíc zadržení nebyli žádní lenoši, k provozování své protiprávní činnosti vystavěli na zahradní parcele jednak samostatnou dílnu, kde byla varna umístěna, a provizorní bazének, který sloužil k ochlazování výrobního zařízení. Jen při poslední výrobě drogy, těsně před zadržením, používali zadržení varnu celkem šestnáct hodin v kuse, přičemž vyrobili 1,5 kilogramu čisté látky. Prodejem takovéhoto množství na černém trhu by si výrobci „vydělali“ přibližně 6.000.000,– Kč a to díky tomu, že se pervitin téměř nikdy neprodává koncovým zákazníkům v čisté výrobní kvalitě, ale jednou až dvakrát takzvaně ředěný.

Mezi zadrženými byl i muž provozující taxislužbu. Ten do zahradní dílny přivážel komponenty nutné k výrobě drogy, a po jejím „uvaření“ ji následně rozvážel jak dealerům, tak i jednotlivým koncovým zákazníkům.

Všech pět osob je nyní obviněno z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. U dvou hlavních aktérů celého příběhu ale nelze vyloučit zpřísnění právní kvalifikace, což by pro ně znamenalo, že by za mřížemi mohl strávit až let dvanáct.

Čtyři osoby jsou stíhány vazebně, jedna na svobodě. Jeden z hlavních organizátorů byl už celkem desetkrát pravomocně odsouzen, z toho sedmkrát za drogové delikty.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru