Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a pomohli je tak při pandemii koronaviru zachránit před hrozícím zánikem. 

Už začátkem měsíce spustila Praha také projekt Obědy (nejen) pro děti, který zprostředkovává finančně dostupné obědy pro děti v období, kdy jsou školy zavřené.

Česká klasika i nejrůznější speciality z celého světa. Možností, kde se v Praze dobře a kvalitně najíst, je téměř nepřeberné množství. Jenže stovky restaurací, hospod a dalších stravovacích provozů jsou kvůli aktuální pandemii koronaviru a následným vládním opatřením v kritické situaci. Mnohým z nich tak reálně hrozí zánik.

Pražané mohou pomoci tím, že si dojdou pro své oblíbené jídlo přímo k výdejnímu okénku některého z podniků v okolí. Navíc tak nepřijdou ani v této nelehké době o gastronomický zážitek z rukou profesionálů, který si mohou vychutnat v pohodlí domova.

Praha se podpoře podnikatelů věnuje dlouhodobě. Příkladem je i projekt Obědy (nejen) pro děti. „Už začátkem měsíce spustila Praha také projekt Obědy (nejen) pro děti, který zprostředkovává finančně dostupné obědy pro děti v období, kdy jsou školy zavřené. Zároveň se jedná také o další příležitost pro restaurace, jak si přivydělat na provoz. V současné době je do projektu přihlášeno zhruba šedesát restaurací po celém území hlavního města," řekl náměstek primátora Petr Hlubuček.
Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Dnes ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru