dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
7°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Vánočních stromků se Pražané zbavují na Tři krále, odkládat je mají u popelnic a kontejnerů
Ilustrační foto: archiv

Vánočních stromků se Pražané zbavují na Tři krále, odkládat je mají u popelnic a kontejnerů

Většina stromků svezených Pražskými službami končí u odběratele a je využita k dalšímu zpracování. Svozy potrvají až do konce února. Vysloužilých vánočních stromků se však Pražané obvykle zbavují na Tři krále.

Vyhozené vánoční stromky nepatří do nádob na směsný odpad, protože snižují jejich kapacitu. V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad (například na sídlišti), lze stromky volně odložit vedle nich.

Změna nastává, pokud nemáte popelnici volně přístupnou z ulice (některé činžovní domy nebo rodinné domy). „V takovém případě prosíme o odložení vánočního stromku u nebližšího stanoviště kontejnerů na tříděný odpad. Stromky budou sváženy v běžných svozových dnech a jejich odvoz bude probíhat po celý leden a únor,“ uvedl mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Společnost očekává, že sesbírá okolo 300 tisíc vánočních stromečků.

Konečná zastávka pro vánoční stromky je u odběratele, který se zabývá zpracováním dřeva. Stromky jsou nadrceny a následně využity například v zahrádkářském průmyslu. Část znečištěných nebo nedostatečně odstrojených stromků putuje společně se směsný odpadem k energetickému využití do malešické spalovny.

„Nedoporučuje se odnášení vánočních stromků do lesa, kde by je mohla jako potravu zpracovat divoká zvěř. Dekorace a zapomenuté ozdoby mohou ublížit zvířatům. Kdyby se například dostal háček od ozdoby do trávicího ústrojí zvířete, mohlo by uhynout,“ dodal Mana.

Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už stromek dosloužil, nepatří do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora.


ODS: Předsedou Senátu se stal Miloš Vystrčil

Včera v 17:36

Novým předsedou horní komory Parlamentu ČR byl zvolen Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných hlasů.  

ODS: Novým předsedou senátorského klubu byl zvolen Martin Červíček

Včera v 17:01

Senátorský klub ODS na středečním jednání zvolil novým předsedou senátora Martina Červíčka. Post prvního místopředsedy klubu bude zastávat Zdeněk Nytra.

Praha 11: Jednání Komise pro životní prostředí

17. února 2020 v 09:58

Jednání Komise pro životní prostředí RMČ Prahy 11 pro životní prostředí je veřejné a koná se v pondělí 24. února od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova (č. dv. 119), Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru