dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - jasno
19°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
19°C
Vánoční zpívání na Hradčanském náměstí
Foto: Praha 1

Vánoční zpívání na Hradčanském náměstí

Už čtvrtý ročník přehlídky dětských pěveckých sborů s názvem „Vánoční potkávání na Hradčanském náměstí“ probíhá do 23. prosince u Arcibiskupského paláce na Hradčanech. Slavnostního zahájení se v pondělí zúčastnili starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a kardinál Dominik Duka.

Přehlídky, která začne každý den od 12:15 do 13:15 hodin, se zúčastní sbory Bonifantes z Pardubic, sbor Školy Jaroslava Ježka, Paleček, Puellae Cantantes z Litoměřic, Pražští pěvci a Bruncvík.

„Všechny sousedy srdečně zvu na vynikající sbory a všem také přeji krásné Vánoce a do nového roku hodně klidu, pohody, prosperity a demokracie,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který zároveň vyzval k zamyšlení nad tím, jak naše životy souzní s odkazem života a oběti Ježíše Krista. „A není to o nějakých vzdušných zámcích, ale o obyčejném životě a lidské lásce, slušnosti a ohleduplnosti,“ zdůraznil Oldřich Lomecký.

Před i po vystoupeních sborů se lze občerstvit u stánků vánočního tržiště, které na Hradčanském náměstí tradičně funguje a které kromě zahřátí a drobných dárků nabízí až do 7. ledna jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru