dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - skorojasno
8°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Vánoční zpívání na Hradčanském náměstí
Foto: Praha 1

Vánoční zpívání na Hradčanském náměstí

Už čtvrtý ročník přehlídky dětských pěveckých sborů s názvem „Vánoční potkávání na Hradčanském náměstí“ probíhá do 23. prosince u Arcibiskupského paláce na Hradčanech. Slavnostního zahájení se v pondělí zúčastnili starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a kardinál Dominik Duka.

Přehlídky, která začne každý den od 12:15 do 13:15 hodin, se zúčastní sbory Bonifantes z Pardubic, sbor Školy Jaroslava Ježka, Paleček, Puellae Cantantes z Litoměřic, Pražští pěvci a Bruncvík.

„Všechny sousedy srdečně zvu na vynikající sbory a všem také přeji krásné Vánoce a do nového roku hodně klidu, pohody, prosperity a demokracie,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který zároveň vyzval k zamyšlení nad tím, jak naše životy souzní s odkazem života a oběti Ježíše Krista. „A není to o nějakých vzdušných zámcích, ale o obyčejném životě a lidské lásce, slušnosti a ohleduplnosti,“ zdůraznil Oldřich Lomecký.

Před i po vystoupeních sborů se lze občerstvit u stánků vánočního tržiště, které na Hradčanském náměstí tradičně funguje a které kromě zahřátí a drobných dárků nabízí až do 7. ledna jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu.


Advent na Rajské

Dnes v 09:33

Vánoční strom Prahy 14 se rozsvítí v pátek 30. listopadu v 17 hodin. Na akci, která zahájí advent v Praze 14, vystoupí sbor Lísteček ZUŠ Ratibořická a návštěvníci si budou moci zakoupit i typicky předvánoční občerstvení.

Na náměstí Míru začaly vánoční trhy

Včera v 18:07

Včera začaly vánoční trhy na náměstí Míru, které zde potrvají až do Štědrého dne. U desítek prodejních stánků nakoupíte dárkové a vánoční předměty, adventní věnce nebo jmelí.

Advent v Modřanech

Včera v 09:43

Ve čtvrtek 29. listopadu se na Sofijském náměstí bude konat tradiční modřanský advent. Od 15 hodin se můžete těšit na vystoupení pěveckých, tanečních a hudebních souborů a v 17 hodin bude rozsvícen vánoční strom. Nebudou chybět stánky s adventním zbožím a...

Vánoce na Černém Mostě

Včera v 09:28

První adventní neděli, 2. prosince, se v 17: 30 hodin slavnostně rozsvítí vánoční stromeček ve vnitrobloku na Černém Mostě u baru Sýkorka. Přijďte si poslechnout koledy a zahřát se svařákem.

Do Prahy 7 přijde Mikuláš dvakrát. A budou tam i dva vánoční stromy

Včera v 06:50

Na přelomu listopadu a prosince Praha 7 rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. Dvakrát do městské části zavítá také Mikuláš s anděly a čerty. V neděli 2. prosince proběhne mikulášská nadílka na Výstavišti a ve středu 5. prosince u vánočního stromu na Ortenově...

Tradiční české Vánoce s Prahou 13

20. listopadu 2018 v 16:48

Přijďte v pondělí 3. prosince oslavit začátek Vánoc na Sluneční náměstí před radnici Prahy 13.

Advent 2018 v Praze 3

19. listopadu 2018 v 10:29

Na akce v rámci Adventu zve třetí městská část od 30. listopadu. Konat se budou na náměstí Jiřího z Poděbrad ale i v KC vozovna nebo v kostele Nejsvětějšího Páně. Připraveny jsou koncerty, kabaret pro nejmenší, rybí polévka pohádky a zpívání.

Praha 9 zve na vánoční koncert

16. listopadu 2018 ve 12:57

V rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici se ve čtvrtek 6. prosince představí Plzeňský malý lidový soubor ve složení troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy a niněra. Společně se zpěváky vytváří pestrý krojovaný program lidových písní a instrumentálních...

Praha 2 zve na Novoměstský advent

16. listopadu 2018 v 08:37

Letos pošesté se Novoměstská radnice promění v prosinci v prostor naplněný příjemnou atmosférou. Adventní čas na Novoměstské radnici si letos užijí 1. a 2. prosince nejen rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i gurmáni.

Mikulášský charitativní bazárek V Exilu

15. listopadu 2018 ve 12:10

Nezisková organizace Azara sociální vás zve na charitativní bazárek ve čtvrtek 6. prosince od 10 do 17 hodin v kavárně V Exilu v Praze 12.

Praha 15 zve na Adventní večer

15. listopadu 2018 v 08:03

V neděli 16. prosince v Hostivaři, v kostele sv. Jana Křtitele, se od 16 hodin můžete zaposlouchat do slavnostního koncertu Musica Pro Sancta Cecilia. V 17:30 se koná průvod světel a v 18:15 bude rozsvícen vánoční strom.

Další články
Nahoru