dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Vánoční výzdoba v historickém centru bude letos ve stejném rozsahu jako loni
Václavské náměstí v době adventu. Foto: archiv

Vánoční výzdoba v historickém centru bude letos ve stejném rozsahu jako loni

Praha 1 zaplatí za vánoční výzdobu o 100 000 korun méně než vloni, rozsah osvětlení ale zůstane stejný. Rada městské části vybrala nového dodavatele, firmu MK-mont illuminations z Klášterce nad Ohří, které zaplatí 740 000 korun.

Vánoční stromky budou v centru opět ve Vodičkově ulici naproti radnici, na Jungmannově a Petrském náměstí a na Kampě. Velký strom na Staroměstském náměstí se rozsvítí 29. listopadu, o den později i na Hradě. „Výzdoba bude ve stejném rozsahu jako vloni, ale zaplatíme za ní asi o 100 000 korun méně," řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Praha 1 vloni ozdobila celkem 23 ulic včetně náměstí, která má ve správě. V ulicích se rozzářilo 12 300 žárovek, na stromech dalších 30 000. Vánoční osvětlení Prahy 1 jsou třeba na Betlémském náměstí, na Uhelném trhu, Na Příkopě nebo ve Vodičkově ulici.

O další výzdobu ve spodní části Václavského náměstí a na náměstí Staroměstském se stará provozovatel vánočních trhů, společnost Taiko. Ta také zajistí hlavní pražský vánoční strom, na Staroměstském náměstí se slavnostně rozsvítí 29. listopadu.

Ve stejný den začnou také vánoční trhy a skončí 1. ledna. Strom vyrostl v okolí Nespek na Benešovsku, na náměstí ho přivezou v noci ze 24. na 25. listopadu. Den po rozsvícení stromu na Staroměstském náměstí se rozzáří také strom na Pražském hradě.

Začne také tradiční charitativní sbírka do kasiček umístěných v jeho okolí, jejíž výtěžek půjde ve prospěch SOS dětských vesniček, informovala jejich mluvčí Jana Šagátová.


Další články
Nahoru