dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Vánoční večírky: kolik firem s nimi letos počítá? A jak to bude s odměnami?
Dopito, a tak trochu upito? Po vánočních večírcích někdy bolí hlava. Ilustrační foto: Toomas Järvet / sxc.hu

Vánoční večírky: kolik firem s nimi letos počítá? A jak to bude s odměnami?

Podle aktuálního průzkumu Hospodářské komory České republiky (HK ČR), který souvisí s koncem letošního roku, bude letos pro své zaměstnance pořádat vánoční, respektive novoroční, večírky 60 procent oslovených firem.

Více než polovina z dotazovaných firem jako místo konání večírku zvolí restaurační zařízení. V případě jednorázových odměn na konci roku 34 procent dotázaných zvolí mimořádnou peněžní odměnu nižší než měsíční plat.

Mimořádné odměny svým zaměstnancům nevyplatí naopak 32 procent podniků. Z další otázky průzkumu vyplynulo, že 40 procent podniků pošle dárky jen významným klientům a obchodním partnerům, přičemž pět procent oslovených dá dárky všem.

A jak to bude podle průzkumu, který Komora realizovala v druhé polovině listopadu a kterého se zúčastnilo celkem 845 respondentů z řad živnostníků, malých, středních i velkých podniků, příští rok se mzdami?

Anketa

Chystáte se letos na firemní vánoční večírek?

35.7%
(35.7%)
64.3%
(64.3%)
„Z našeho průzkumu mimo jiné vzešlo i to, že 56 procent velkých podniků nad 250 zaměstnanců plánuje v příštím roce mzdy svých zaměstnanců zvýšit. V rámci rozdělení firem do jednotlivých odvětví je nejoptimističtějším oborem zpracovatelský průmysl, ve kterém mzdy v příštím roce zvýší 36 procent podniků," komentuje výsledky průzkumu Petr Kužel, prezident HK ČR.

„Jednoznačně se jedná o důkaz toho, že česká ekonomika nezažívá další ze svých strmých pádů. Naopak. Je třeba nezapomínat na drobné podnikatele a ostatní oblasti podnikání, v případě kterých doufáme ve výraznější oživení na jaře příštího roku, díky čemuž si budou moci i tito podnikatelé dovolit mzdy svých zaměstnanců zvýšit,“ dodává.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru