dnes
Pátek - bourky
25°C
zítra
Sobota - bourky
22°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
Vánoční trhy v centru patří mezi nejkrásnější na světě, ocenili Američané. Na ty letošní se chystají novinky
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Vánoční trhy v centru patří mezi nejkrásnější na světě, ocenili Američané. Na ty letošní se chystají novinky

Největší pražské trhy na Staroměstském náměstí opět bodují. Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil tentokrát prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě. V současné době Praha vévodí hlasování čtenářů před Vídní, Taosem v Novém Mexiku a Londýnem.

„Jsme rádi, že na nás v zahraničí nezapomínají a vážíme si jejich ocenění. Je vidět, že sledují adventní trhy a výzdobu ve všech velkých městech a Praha si stále udržuje svůj kredit na prvních příčkách. Připravujeme už v tuto chvíli intenzivně letošní trhy. Návštěvníci se mohou těšit opět na nové téma, originální dekorace i řadu inovativních prvků a novinek. Budeme dál pracovat tak, abychom se na prvních místech světových žebříčků udrželi,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem trhů na Staroměstském a Václavském náměstí.Podle odborných komentátorů týdeníku je těžké překonat svařené víno a pečené kaštany v magické atmosféře adventních trhů na Staroměstském náměstí.  „V prosinci se hlavní město České republiky stává zimní krajinou divů, kterou musíte vidět, abyste tomu uvěřili," uvádí US NEWS. „Jeho středověká architektura je nádherně osvětlená a místní adventní trhy patří k nejlepším na světě. Navíc je zde mnoho atrakcí zdarma, takže neutratíte jmění,“ píše US News & World Report.

Dejte svůj hlas Praze zde: https://travel.usnews.com/rankings/best-christmas-vacations/

V roce 2015 zvolili čtenáři amerického listu USA Today v internetové anketě Prahu za nejkrásnější vánoční místo na světě, v roce 2016 je mezi desítku nejkrásnějších zařadila televize CNN. V minulosti zaznamenaly úspěch Vánoční trhy na Staroměstském náměstí také u prestižního turistického vydavatelství Lonely Lonely Planet, britského deníku Daily Mirror či největšího irského deníku The Independent.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru