dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Vánoční trhy v centru patří mezi nejkrásnější na světě, ocenili Američané. Na ty letošní se chystají novinky
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Vánoční trhy v centru patří mezi nejkrásnější na světě, ocenili Američané. Na ty letošní se chystají novinky

Největší pražské trhy na Staroměstském náměstí opět bodují. Krásu a atmosféru adventního tržiště v centru Prahy ocenil tentokrát prestižní americký týdeník US News & World Report. Ten je zařadil ve své cestovatelské rubrice mezi deset nejhezčích na světě. V současné době Praha vévodí hlasování čtenářů před Vídní, Taosem v Novém Mexiku a Londýnem.

„Jsme rádi, že na nás v zahraničí nezapomínají a vážíme si jejich ocenění. Je vidět, že sledují adventní trhy a výzdobu ve všech velkých městech a Praha si stále udržuje svůj kredit na prvních příčkách. Připravujeme už v tuto chvíli intenzivně letošní trhy. Návštěvníci se mohou těšit opět na nové téma, originální dekorace i řadu inovativních prvků a novinek. Budeme dál pracovat tak, abychom se na prvních místech světových žebříčků udrželi,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem trhů na Staroměstském a Václavském náměstí.Podle odborných komentátorů týdeníku je těžké překonat svařené víno a pečené kaštany v magické atmosféře adventních trhů na Staroměstském náměstí.  „V prosinci se hlavní město České republiky stává zimní krajinou divů, kterou musíte vidět, abyste tomu uvěřili," uvádí US NEWS. „Jeho středověká architektura je nádherně osvětlená a místní adventní trhy patří k nejlepším na světě. Navíc je zde mnoho atrakcí zdarma, takže neutratíte jmění,“ píše US News & World Report.

Dejte svůj hlas Praze zde: https://travel.usnews.com/rankings/best-christmas-vacations/

V roce 2015 zvolili čtenáři amerického listu USA Today v internetové anketě Prahu za nejkrásnější vánoční místo na světě, v roce 2016 je mezi desítku nejkrásnějších zařadila televize CNN. V minulosti zaznamenaly úspěch Vánoční trhy na Staroměstském náměstí také u prestižního turistického vydavatelství Lonely Lonely Planet, britského deníku Daily Mirror či největšího irského deníku The Independent.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru