dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Advent v Praze

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí zahájí filmová Popelka – Libuše Šafránková

Slavnostní rozsvícení stromu při letošních Vánočních trzích na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze bude mít skutečně pohádkový nádech. Bohatě nazdobený dvacetimetrový smrk rozsvítí v sobotu 30. listopadu nejznámější česká Popelka – Libuše Šafránková.

Krátce po 17. hodině tak oblíbená herečka zahájí společně s pražským primátorem Tomášem Hudečkem letošní největší vánoční trhy v České republice, které v metropoli potrvají od 30. listopadu do 6. ledna 2014 (na Staroměstském náměstí), respektive do 12. ledna 2014 (na Václavském náměstí).

Výběr Libuše Šafránkové byl spojen nejen s respektem k její dlouholeté herecké práci, ale především s její novou rolí, kterou ztvárňuje ve filmu Přijde letos Ježíšek? Pořadatel Vánočních trhů – společnost Taiko – se stala jedním z partnerů tohoto filmu. Některé scény jsou dějově přímo začleněny do prostoru Vánočních trhů na Staroměstském náměstí a také se zde v autentické atmosféře natáčely.

„Vánoční svátky trávím s rodinou podobně jako Květa, kterou hraji ve filmu Přijde letos Ježíšek? Tento film jsme natáčeli vloni v adventní době a doufám, že se nám do něj podařilo tuto vánoční atmosféru dostat,“ vzpomíná Libuše Šafránková.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Další články
Nahoru