dnes
Pondělí - jasno
20°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
23°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
23°C
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí končí na Tři krále, program vyvrcholí koncertem
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Foto: JP

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí končí na Tři krále, program vyvrcholí koncertem

Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí potrvají do soboty 6. ledna. Vánoční strom bude 9. ledna odborně odstraněn, na jeho větvích a jehličí si jako tradičně pochutnají zvířata z pražské ZOO.  

Krásu, atmosféru i vzhled adventního tržiště na Staroměstském náměstí ocenili tentokrát redaktoři i čtenáři prestižního amerického týdeníku US News & World Report. Prahu zařadili na první místo jako nejkrásnější vánoční destinaci s trhy na světě.

Anketa

Líbí se vám podoba letošních vánočních trhů na Staroměstském náměstí?

25.7%
(25.7%)
74.3%
(74.3%)

Jako nejkrásnější evropský adventní trh zvolili trhy na Staroměstském náměstí v Praze také čtenáři britského listu The Telegraph. Praha porazila čtrnáct dalších konkurentů. K nadšeným milovníkům pražských vánočních trhů se opět přidal i cestovatelský web televize CNN Travel. Redaktoři zařadili trhy v centru Prahy do TOP15 nejlepších na světě a čtenáři ji pak svými hlasy zařadili na celkové 4. místo.

„Už teď přemýšlíme, čím potěšíme Pražany i všechny návštěvníky trhů ze všech koutů světa příští Vánoce,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem trhů na Staroměstském a Václavském náměstí.

Společnost Taiko pořádala pražské vánoční trhy od roku 2004. V roce 2014 však tehdejšího vedení metropole pod vedením primátora tomáš Hudečka z TOP 09 smlouvu ukončilo s dvouletou výpovědní lhůtou. Záměrem bylo uspořádat novou soutěž a dát tak šanci i jiným potenciálním pořadatelům představit svou koncepci vánočních trhů.

Vítězem nové soutěže na pořadatele se na podzim roku 2016 stalo opět Taiko, ale za nových podmínek. Městu platí za roční pronájem Staroměstského a Václavského náměstí čtyři miliony korun, tedy o milion a půl více, než platilo podle staré smlouvy. Smlouva je na dobru neurčitou s výpovědní lhůtou jednoho roku.

Program do konce trhů na Staroměstském náměstí

Středa 3. ledna

16.00 – 17.30 Novoroční koncert – účinkují studenti Mezinárodní konzervatoře Praha   

17.30 – 17.45 Večerníček s Českou televizí                                                                       

17.45 – 19.00 Novoroční koncert – účinkují studenti Mezinárodní konzervatoře Praha   

Čtvrtek 4. ledna

16.00 – 17.30 Radost v ulicích – novoroční koncert                                                           

17.30 – 17.45 Večerníček s Českou televizí                                                                       

17.45 – 19.00 Beracha – novoroční koncert                                                                 

Pátek 5. ledna

16.00 – 18.00 Tříkrálové oslavy                                                                                

Sobota 6. ledna

16.00 – 17.30 Novoroční koncert – účinkují studenti Mezinárodní konzervatoře Praha   

17.30 – 17.45 Večerníček s Českou televizí                                                                        

18.15 – 19.00 Pilot – novoroční koncert                                                                                

Provozní doba prodejních stánků

Prodejní stánky s širokým produktovým sortimentem budou otevřeny na obou náměstích každý den od 10 do 22 hodin. Vybrané stánky s občerstvením budou otevřeny denně od 10 hodin až do půlnoci.


Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

Včera v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden

Včera v 08:18

Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na čtvrtečním zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy. 

Praha rozhodla o budoucnosti své policie. Schválila její koncepci

18. května 2018 v 16:10

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo 17. května Návrh stabilizace, fungování a rozvoje Městské policie hlavního města Prahy do roku 2023. Strategicky významný dokument, jehož obsah přesahuje jednotlivá volební období, podpořila i část pražské opozice.  

Na Proseku lidé diskutují o podobě střížkovské části parku Přátelství

18. května 2018 v 09:01

Po devíti letech jednání 23. dubna městská část Praha 9 fakticky převzala pozemky mezi ulicemi Jiřetínská a Lovosická od společnosti OC9 s. r. o., která byla jejich dosavadním vlastníkem, aby mohla rozšířit sousední park Přátelství. A hned se rozjela diskuze s občany, co by ve střížkovské části...

Platy zaměstnanců pražského školství se posílí o celkem 600 milionů korun

18. května 2018 v 08:55

Na návrh pražské radní pro školství a evropské fondy Ireny Ropkové včera zastupitelstvo hlavního města schválilo historicky nejvyšší posílení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství z městského rozpočtu. Zaměstnanci mateřských, základních, středních i vyšších odborných škol,...

Šeberov si půjčí na stavbu nové mateřské školy

18. května 2018 v 07:05

Zastupitelstvo Prahy schválilo poskytnutí návratné finanční výpomoci městské části Praha – Šeberov z rozpočtu hlavního města Prahy ve výši 24,5 mil. korun. Městská část vyžije tyto prostředky na předfinancování výstavby nové budovy mateřské školy Hrnčíře.

Hlavní město i letos podpoří výuku češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem

17. května 2018 ve 20:14

Pražští zastupitelé na dnešním jednání schválili pokračování projektu systémové podpory výuky českého jazyka jako cizího jazyka v celkem jedenadvaceti školách na území hlavního města. Žákům s odlišným mateřským jazykem tak bude nabídnuta možnost bezplatné výuky českého jazyka přizpůsobené jejich...

Další články
Nahoru