dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Vánoční stromek, veteš i bezdomovci dali zabrat pražským hasičům
Požár sklepní kóje. Foto: Milan Pacík / HZS Praha

Vánoční stromek, veteš i bezdomovci dali zabrat pražským hasičům

Pražští hasiči museli v pátek a během víkendu likvidovat ohniště založená bezdomovci a také zasahovali u požárů v bytě a ve sklepě.

V pátek odpoledne hořel v jednom z bytů v Korunovační ulici vánoční stromek. Uživatelka bytu nedávala pozor při používání prskavky, od které začal hořet stromek. Ještě do příjezdu hasičů sice požár sama uhasila, ale zranila se u toho. Sanitka ji potom odvezla k ošetření do nemocnice. Při požáru byly poškozeny části vybavení pokoje, škoda se odhaduje na padesát tisíc korun.

V sobotu odpoledne likvidovali hasiči po bezdomovcích v ulici Arnošta Valenty v Praze 14 žhnoucí ohniště na zarostlém stavebním pozemku a také hořící křoví a doutnající pařez v Kunratickém lese.

V neděli zasahovali v Dygrýnově ulici v Praze 14. Vznikl zde požár v jedné sklepní kóji. Příčinou jeho vzniku byla neopatrnost při kouření, nedopalek propadl do sklepa oknem. Nikomu se naštěstí nic nestalo, způsobená škoda je však zhruba 50 000 tisíc korun, protože došlo k poškození elektroinstalace.


Další články
Nahoru