Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vánoční strom ze Staroměstského náměstí posloužil studentům pro výrobu laviček a záhonů
Vánoční strom z Kamenného Přívozu na Staroměstském náměstí. Foto: THMP

Vánoční strom ze Staroměstského náměstí posloužil studentům pro výrobu laviček a záhonů

Z vánočního stromu, který během adventu zdobil Staroměstské náměstí, vznikly dvě zahradní lavičky a čtyři mobilní záhony. Výrobky, které v uplynulých měsících vytvořili studenti Střední odborné školy Jarov, začnou sloužit malešickým seniorům. 

Výroby budou v úterý předány vedení Domova pro seniory Malešice. Studenti zároveň vyvýšené záhony vyplní substrátem a osadí rostlinami.

Staroměstské náměstí zdobil od konce listopadu do začátku ledna 17,5 metru vysoký smrk ztepilý, který rostl zhruba 40 let v Kamenném Přívozu nedaleko Prahy. Po odstrojení v první polovině ledna byly větve využity pro krmení zvířat v trojské zoo. Kmen byl rozřezán na prkna, která byla odvezena jarovským studentům k výrobě laviček a záhonů.

Předloni trvalo dlouho, než se vhodný smrk pro Staroměstské náměstí podařilo najít. Nakonec byl vhodný šestapadesátiletý kandidát nalezen v Semilech v Libereckém kraji.

Vánoční smrk v roce 2018 pocházel z obce Rynoltice v Libereckém kraji. Rostl 55 let a dosáhl výšky 22 metrů. Jeho majitel se rozhodl ho odstranit kvůli jeho výšce, protože stál nedaleko domu. 

V roce 2017 pocházel 24 metrů vysoký smrk pro Staroměstské náměstí z Roztok u Křivoklátu a rostl 66 let. V roce 2016 přijel do Prahy dvaadvacetimetrový smrk z městyse Pecka v Královéhradeckém kraji. 


Autor: Jan Puci

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru