dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Advent v Praze

Vánoční strom na Pražském Hradě se rozsvítí již tuto neděli a pomůže stovkám ohrožených dětí

První dáma České republiky, paní Ivana Zemanová, na první adventní neděli 29. listopadu slavnostně rozsvítí vánoční strom na Pražském hradě. Zahájí tak již 18. ročník charitativní vánoční sbírky ve prospěch SOS dětských vesniček, jejíž výtěžek bude věnován na pomoc ohroženým dětem.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení sbírky proběhne 29. listopadu od 16.30 hodin na nám. U Svatého Jiří.

Podobně jako v předešlých letech, i v letošním roce bude samotné rozsvícení doprovázeno hudebním programem, v němž kromě Hudby Hradní stráže vystoupí dětský pěvecký sbor Rolnička Praha pod vedením sbormistra Karla Virglera či zpěvačka Iva Marešová.

Programem bude provázet moderátor Jakub Železný.

Záštitu nad sbírkou i letos převzala manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová a pokračuje tak v tradici vánočních sbírek ve prospěch SOS dětských vesniček, kterou založila už v roce 1968 Irena Svobodová, manželka prezidenta Ludvíka Svobody, a po revoluci obnovila Olga Havlová.

Vstup zdarma.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru