Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Vánoční setkání se nekonalo, Praha 2 děkuje složkám IZS a Správě služeb

Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna v pondělí poděkovali složkám Integrovaného záchranného systému i pracovníkům Správy služeb hlavního města Prahy za spolupráci v letošním roce a také každodenní nasazení i pomoc občanům Prahy 2. Letos poprvé se vzhledem k epidemiologické situaci tradiční vánoční setkání konalo v omezeném počtu i jednodušší formě.

„Do poslední chvíle jsem věřila, že budu moci spolu s ostatními radními a kolegy, stejně jako v předchozích letech, policistům, strážníkům, hasičům, záchranářům i pracovníkům Správy služeb osobně poděkovat v prostorách Novoměstské radnice za celoroční práci. Bohužel to však není možné, a tak k nim poděkování jménem celé naší radnice i občanů Prahy 2 míří alespoň zprostředkovaně touto cestou. Děkuji, že jste tu pro nás!,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Zástupci bezpečnostních složek, záchranářů i Správy služeb hl. m. Prahy pak z rukou starostky Jany Černochové i radního pro bezpečnost Michala Zuny převzali písemná poděkování a drobné vánoční dárky pro své kolegy.

„Bylo mi ctí dnes poděkovat nejen strážníkům, policistům, hasičům a záchranářům, ale i pracovníkům Správy služeb hl.  m. Prahy, kteří letos pomáhali při zásobování naší městské části potřebnou dezinfekcí a ochrannými prostředky. Jsem rád, že jsme i letos podpořili strážníky Městské policie formou motivačních odměn ve výši 350 000 korun. Prostředky využije Městská policie k ocenění 80 strážníků za jejich náročnou práci.“ dodal Michal Zuna, radní Prahy 2 pro bezpečnost.
Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

Včera v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

Včera v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

9. dubna 2021 v 09:42

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

Libeňský svět připomene Hrabala a Lustiga

9. dubna 2021 v 07:52

Libeňský svět, kulturně společenské centrum, právě vzniká v Praze 8. Konat se v něm budou nejrůznější akce nebo výstavy. Toto centrum má vzdát také hold slavným libeňským rodákům a obyvatelům, jako byli Bohumil Hrabal nebo Arnošt Lustig.

Praha 2 se připojuje k Celonárodní sbírce potravin

8. dubna 2021 v 11:30

V sobotu 24. dubna proběhne sbírka před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru. Sběrné místo bude otevřené od 8 do 18 hodin.

PVK: Výluky v dodávkách vody v patnáctém týdnu

8. dubna 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 10 podpoří projekty svých občanů, na „Zásobník“ vyčlenila 800 tisíc

6. dubna 2021 v 11:29

Desátá městská část bude od 26. dubna do 3. května přijímat přihlášky do soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10“. Do ní se mohou hlásit organizace i občané, kteří mají nápad na zlepšení kvality života či veřejného prostoru na Desítce, a to jak prostřednictvím jednorázové akce, tak...

Praha 5 chystá návrat farmářských trhů na Anděl

6. dubna 2021 v 11:13

Farmářské a tradiční trhy se sortimentem „ekologické zemědělské výpěsty“ by mohly Anděl oživit už první květnový pátek. Plány ale může ovlivnit pandemická situace.  

Další články
Nahoru