dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
Advent v Praze

Vánoční průvod zajistí dárky pro bezdomovce

Vánoční průvod na podporu pražských bezdomovců odstartuje ve čtvrtek 22. prosince v 17:30 na Národní třídě v Praze 1.

„Celá myšlenka vznikla v hlavách dvou kamarádek, které pozorovaly při obědě bezdomovce, který na dešti celý promočený seděl a díval se do prázdné ulice. Tam právě jsme si řekly, že musíme něco udělat a kdy jindy než na Vánoce. Podstata celé akce je jednoduchá: přinést vánoční dárek lidem na ulici! Průvod z Národní třídy vyrazí směrem ke Středisku Naděje U Bulhara, kde nadílku předáme. Nezáleží na hodnotě dárku, jde o projev naší lidskosti těm, kteří stejně jako my kdysi seděli u stolu a jako děti čekali na zvonek a na znamení, že Ježíšek je již na místě. Do akce se zapojuje mnoho lidí z celé ČR, což nás velmi těší,“ popisuje smysl akce jedna z organizátorek, Martina Bauerová.

A jaké dárky se lidem bez domova nejvíce hodí? Určitě ocení praktické věci, ale fantazii se meze nekladou, takže můžete přinést třeba ochutnávku svého vánočního cukroví. „Vhodných dárků je spousta: od oblečení přes hygienu až po potraviny,“ vysvětluje Eva Krůtová, pracovník organizace Naděje, „konkrétně do terénu jsou dobré „easy open“ konzervy, instantní polévky, jednorázové hygienické potřeby (holítka, šampony, sprchové gely, mýdla hotelového typu), spodní prádlo a ponožky, teď v zimě se obzvlášť hodí teplé doplňky (šály, čepice, rukavice) a boty, lehké fleecové deky nebo spacáky."


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru