dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražský sport

Vánoční přátelský zápas Prague City Roller Derby

Tým PCRD se letos vyznamenal osmi vítězstvími v řadě a v listopadu se vydal změřit své síly na první mezinárodní turnaj, kterého se účastnilo 8 týmů ze 7 evropských zemí.  Prague City Roller Derby zakončí tuto úspěšnou sezónu přátelským zápasem, který pojme ve vánočním duchu.

Nebojte se však, že byste přišli o obvyklou podívanou. Proti sobě totiž nastoupí týmy Santa a Grinch, které budou chtít vybojovat své Vánoce.

Po boku známých tváří z PCRD se objeví i hráčky z různých zemí a týmů.

Roller derby je kontaktní sport na trekových (dvouřadých) kolečkových bruslích, který pochází z USA a hrají ho převážně ženy. Na plochém oválu proti sobě hrají dva týmy po pěti hráčkách – 4 blockerky a 1 jammerka, která je označena hvězdou na helmě. Cílem hry je sesbírat co nejvíce bodů, které získává právě jammerka tím, že o jedno kolo předjede hráčky ze soupeřícího týmu. Úkolem blockerek je povolenými zásahy bránit nebo útočit na protihráčky a pomáhat vlastní jammerce v průjezdu. Zápas neboli bout trvá 60 minut a je rozdělen do dvouminutových úseků, tzv. jamů.

Roller derby je velmi divácky atraktivní sport nejen samotnou agresivní hrou. Hráčky do utkání nastupují pod přezdívkami – derby jmény, mnohé mají rozsáhlá tetování, na zápas nastupují s „válečným“ malováním a specifickým oděvem a doplňky, tzv. boutfitem. Roller derby má neskonalou výhodu v tom, že jej může hrát každá dospělá žena bez ohledu na věk nebo váhu.

Zápas:

KDY: 12.12.2015 v 17:00

KDE: Areál VŠE Na Třebešíně, Na Třebešíně 1, Praha 3 (stanice metra Želivského)

VSTUP: 100 Kč (předprodej: 90 Kč)


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru