dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Vánoční Odysea: Videomapping na kostele sv. Václava
Fasáda kostela sv. Václava ožije v sobotu 3. prosince. Foto: MČ Praha 9

Vánoční Odysea: Videomapping na kostele sv. Václava

Fasáda kostela sv. Václava na Proseku ožije v sobotu 3. prosince od 18 a od 20 hodin unikátní multimediální audiovizuální uměleckou projekcí autorky Zdeňky Čechové.

Díky monumentální projekci uvidíte zimní scenérie, včetně kreseb ledových květů, projdete tajemnými chodbami proseckého podzemí, nahlédnete do interiéru kostela a připomenete si významnou osobnost sv. Václava. Závěrečnou část projektu věnovala Zdeňka Čechová slavnostní atmosféře Vánoc.

Projekt plný obrazových scén, protkaný množstvím animací a počítačových efektů, je doprovázen podmanivou hudbou autora scénické a filmové hudby Miroslava Vobořila, jehož koncertní dílo zazní mezi projekcemi – od 19 do 19.45 hodin koncert v kostele.

Unikátní umělecký projekt multimediální umělkyně, výtvarnice, režisérky a choreografky Zdeňky Čechové navazuje na její úspěšné projekty, které vytvořila pro Zpívající fontánu v Mariánských Lázních a Křižíkovu fontánu v Praze a na audiovizuální autorské projekce uměleckého projektu Betlémská Odysea – Videomapping, který vytvořila na Betlémskou kapli v Praze u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.


Další články
Nahoru