Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v PrazeVíkendové tipy

Vánoční neděle ve Viničním domku

Program druhé adventní neděle 8. prosince ve Viničním domku v Modřanech začne v 15 hodin. Praha 12 pořádá Vánoční neděli. Její atmosféra bude ve všech směrech připomínat Vánoce.

Můžete se těšit na výstavu betlémů i betlém v životní velikosti, který bude instalován v altánu Viničního domku. Na děti čekají dílny Barevného domečku a Duhy střelky, na všechny pak koledy v podání souboru Music Art a Der Šenster Gob.

O kulinářskou stránku se postará Pekařství Mareš α synové. Nebudou chybět typické vánoční nápoje jako svařené víno nebo dětský punč.  Další stánky budou nabízet přírodní vánoční věnce a svícny, originální ozdoby na stromeček, ale i barevné vitráže a ruční výrobky, vytvořené v Modrém klíči. V podvečer se pak v areálu rozsvítí oba vánoční stromy.

Viniční Domek, Chuchelská 6/1, Praha 12.

 


Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

Včera ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Další články
Nahoru