Dnes Neděle - jasno -4°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Vánoční kukačka je opět v historickém centru, nazdobený popelářský vůz jezdí po setmění
Nazdobený vůz na vyhlídkovém místě Hradčanského náměstí. Zdroj foto: Pražské služby

Vánoční kukačka je opět v historickém centru, nazdobený popelářský vůz jezdí po setmění

Vánočně ozdobený popelářský vůz Pražských služeb vyjel do metropole první adventní neděli a pražské ulice bude brázdit až do začátku příštího roku. Trasa tohoto speciálního kuka vozu přezdívaného Vánoční kukačka opět povede přes Nové Město, Malou stranu a Hradčany. Informoval o tom mluvčí svozové společnosti Pražské služby Radim Mana.

„Vybrali jsme tedy jednu z nejvíce fotogenických tras v Praze. Na svoz komunálního odpadu bude vůz vyrážet během večerní směny. Ta začíná v 19 hodin, kdy už je tma a ozdoby tak řádně vyniknou i na fotkách,“ uvedl Mana. 

Jelikož většina obsahu pražských popelnic na směsný odpad končí v Zařízení na energetické využití odpadu, bude vůz k vidění i mimo centrum, když poveze svůj náklad do této malešické spalovny.

„To se samozřejmě týká jen svozu směsného odpadu. Když vůz nasadíme na svoz toho tříděného, bude jeho trasa končit na třídicích linkách Pražských služeb,“ vysvětluje Mana klíčový rozdíl. Stále podle něj totiž existuje nezanedbatelné procento lidí, kteří věří, že obsah kontejnerů na tříděný odpad končí na stejném místě jako ten směsný. 

Posádka vozu je standardní. Tvoří ji řidič a tři popeláři. „Kolegové od loňska vědí, že vůz budí pozornost a lidé si jej fotí. Ostatně i na našich komunikačních kanálech jsme na vánoční kukačku měli pozitivní zpětnou vazbu. Budeme mít velkou radost, když Pražané opět budou spontánně fotit náš vánoční popelářský vůz a následně ho publikovat na své sociální sítě,“ dodává Mana. 

Denně podle něj brázdí svozové trasy v hlavním městě více než 100 popelářských vozů, jedna trasa měří v průměru 75 kilometrů.


Autor: Jan Puci

Praha 7 opravuje školní střechy

Dnes v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru