Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vánoční kukačka je opět v historickém centru, nazdobený popelářský vůz jezdí po setmění
Nazdobený vůz na vyhlídkovém místě Hradčanského náměstí. Zdroj foto: Pražské služby

Vánoční kukačka je opět v historickém centru, nazdobený popelářský vůz jezdí po setmění

Vánočně ozdobený popelářský vůz Pražských služeb vyjel do metropole první adventní neděli a pražské ulice bude brázdit až do začátku příštího roku. Trasa tohoto speciálního kuka vozu přezdívaného Vánoční kukačka opět povede přes Nové Město, Malou stranu a Hradčany. Informoval o tom mluvčí svozové společnosti Pražské služby Radim Mana.

„Vybrali jsme tedy jednu z nejvíce fotogenických tras v Praze. Na svoz komunálního odpadu bude vůz vyrážet během večerní směny. Ta začíná v 19 hodin, kdy už je tma a ozdoby tak řádně vyniknou i na fotkách,“ uvedl Mana. 

Jelikož většina obsahu pražských popelnic na směsný odpad končí v Zařízení na energetické využití odpadu, bude vůz k vidění i mimo centrum, když poveze svůj náklad do této malešické spalovny.

„To se samozřejmě týká jen svozu směsného odpadu. Když vůz nasadíme na svoz toho tříděného, bude jeho trasa končit na třídicích linkách Pražských služeb,“ vysvětluje Mana klíčový rozdíl. Stále podle něj totiž existuje nezanedbatelné procento lidí, kteří věří, že obsah kontejnerů na tříděný odpad končí na stejném místě jako ten směsný. 

Posádka vozu je standardní. Tvoří ji řidič a tři popeláři. „Kolegové od loňska vědí, že vůz budí pozornost a lidé si jej fotí. Ostatně i na našich komunikačních kanálech jsme na vánoční kukačku měli pozitivní zpětnou vazbu. Budeme mít velkou radost, když Pražané opět budou spontánně fotit náš vánoční popelářský vůz a následně ho publikovat na své sociální sítě,“ dodává Mana. 

Denně podle něj brázdí svozové trasy v hlavním městě více než 100 popelářských vozů, jedna trasa měří v průměru 75 kilometrů.


Autor: Jan Puci

Vánoční smrk na Karlínském náměstí v Praze 8 už svítí

Dnes ve 14:40

První z pěti vánočních stromů Prahy 8 se v pondělí rozsvítil na Karlínském náměstí. Jde o darovaný smrk od občana osmé městské části. Z pěti vánočních stromů Prahy 8 jsou dva rostlé. Tři jsou pak dary od občanů.

Praha 7 zve na akce spojené s adventem

Dnes v 10:50

Praha 7 na počátku adventního období opět rozsvítí dva vánoční stromy. Ve středu 29. listopadu v 16 hodin se uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí a ve středu 6. prosince v 16 hodin bude rozsvícen vánoční strom na Ortenově náměstí. Informovala o tom...

Praha 5 se chystá na advent

Dnes v 10:37

Radnice Prahy 5 zajistí během adventu dva vánoční stromy na veřejných prostranstvích, a to před basilikou sv. Václava na Smíchově a na Tileho náměstí na Barrandově. Jejich rozsvícení se plánuje na 3. prosince a bude spojeno se setkáním občanů a kulturně-společenskými akcemi. Osvíceny budou také...

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

Dnes v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

Dnes v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

Dnes v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Praha 10 rozsvítí vánoční stromky

Včera v 18:22

Vedle rozsvícení hlavního stromu na Náměstí Svatopluka Čecha ve Vršovicích se o první adventní neděli rozzáří další nazdobené vánoční stromy Prahy 10 v jednotlivých čtvrtích.

Adventní zpívání ve Vojtěšské čtvrti

Včera ve 14:45

Během adventu se můžete v Praze 1 připojit k Adventnímu zpívání, ve čtvrtek 30. listopadu to bude ve Vojtěšské čtvrti.

Praha 13: Tradiční vánoční jarmark ve škole

Včera ve 12:47

ZŠ Janského zve všechny žáky, rodiče i přátele školy na tradiční vánoční jarmark. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s občerstvením i výrobky žáků.

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Další články
Nahoru