Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vánoční inspiraci i náladu přinesou Stříbrné vánoční dny
7 pro
10 pro
Veletrhy
Veletrh dárků, dekorací a spotřebního zboží se koná ve dnech 7. až 10. prosince. Foto: PVA EXPO PRAHA

Vánoční inspiraci i náladu přinesou Stříbrné vánoční dny

7. 12. 2023 - 10. 12. 2023
Vánoce se blíží. Pro všechny, kdo nechtějí nechat nákupy na poslední chvíli, se chystají Stříbrné vánoční dny. Veletrh dárků, dekorací a spotřebního zboží se uskuteční ve dnech 7. až 10. prosince v PVA EXPO PRAHA. Tradiční událost letos potěší milovníky kreativity, tvoření i vánočních specialit. Přijďte nasát vánoční atmosféru do pražských Letňan.

Letňanské výstaviště zaplní až deset tisíc tipů na dárky od více než 200 vystavovatelů, kdy bude možné nakoupit kvalitní produkty z odvětví dekorací, vánočních ozdob, hraček, módy, šperků, kosmetiky, ale i například sportovního vybavení či mnoho originálních dárků. Letošní ročník veletrhu bude mimořádný také díky speciální sekci, která se zaměří na kreativitu, jež je u Čechů stále oblíbenější. Nabídne unikátní výrobky autorské tvorby i produkty rukodělné lidové tvořivosti. Návštěvníci uvidí během workshopů ukázky vybraných ručních technik výroby, a to z rukou odborníků a uznávaných řemeslníků. Mnohé z nich si mohou sami vyzkoušet. Těšit se můžete i na dobrotami nabité Vánoční hody nebo na bohatý sortiment Bezlepkového trhu.

Vyrobte si vlastní dárek
Vánoční svátky jsou také o zábavě, proto organizátoři veletrhu připravili i bohatý program pro všechny členy rodiny. Během workshopů pod vedením odborníků bude možné vyrobit vlastní vánoční dárek či dekoraci. V sekci KREATIVITY v Hale 1se během čtyř dnů v rámci programu TVOŘENÍ NA PÓDIU vystřídají například designérka, floristka a koučka Markéta Fleischnerová z MF ART, výtvarnice KV FELTED DESIGN Kateřina Vodrážková s vlněným tvořením nebo studenti Střední zahradnické školy v Hloubětíně pod vedením svých lektorů. 

Zapojte všechny smysly
Podle interiérové designérky Markéty Fleischnerové je možné Vánoce vnímat všemi smysly. „Čich můžeme polaskat vůněmi jako je purpura nebo františek. K svátkům patří i pečení vánočky a cukroví, které provoní celý byt.  Neměla by chybět ani trocha třpytu a světýlek v podobě svíček a světelných řetězů, které rozjasní dlouhé večery a vytvoří sváteční atmosféru. To samé platí o adventním věnci, který po čtyři neděle připomíná, že bychom se měli zklidnit a užívat si čas více s rodinou, povídat si spolu, chodit na procházky a užívat si adventní dny. K tradicím patří i tradiční rituály jako je lití olova, házení střevíce a krájení jablka,“ připomíná bytová designérka.

Žhavé trendy Vánoc
A v jakém duchu se ponesou letošní svátky? „Barvou Vánoc roku 2023 je Viva Magenta, krásná karmínová barva, která se k vánočním svátkům pěkně hodí. Já sama se barevných trendů nedržím, ale tato barva je tak příjemná, že ji těm, co chtějí změnu v barevnosti, ráda doporučím. Držet se trendů však není nutné. Možné je použít i barvy, které potěší a udělají dobře na duši. Překrásné mohou být výzdoby v pastelových barvách například ve světle zelené, růžové, světle modré či žluté. Pokud tyto barvy doplníte třpytkami, vytvoříte velmi originální výzdobu. Kdo dává přednost umírněnější výzdobě, může použít tradiční barvy jakou je stříbrná, zlatá a měděná. Jejich kombinace vytvoří velmi elegantní a luxusní vzhled,“ vyjmenovává designérka Markéta Fleischnerová.

Na Stříbrné vánoční dny můžete čtvrtek – sobota: 10:00–18:00, neděle: 10:00–17:00 hodin. Více o veletrhu na www.vanocnidny.cz.


Autor: Alo

Praha 11: Jak se slaví Vánoce na Chodovské tvrzi

Dnes v 17:04

Nechte se vtáhnout do kouzelného světa Vánoc a lidových tradic. Vychutnejte si koledy, harmonii přátelského setkání i voňavé občerstvení v předvánočním čase na Jižním Městě na Chodovské tvrzi.

Vánoční setkání u zvoničky v Hrdlořezích

Dnes ve 13:06

Stříbrnou adventní neděli 17. prosince můžete oslavit u zvoničky v Hrdlořezích. Uslyšíte vánoční melodie, ochutnáte teplý čaj i svařené víno nebo si můžete opéct buřty.

Praha 1: Vánoční koncert s dobročinným jarmarkem

Dnes v 10:06

Naladit se na vánoční atmosféru a přispět na dobrou věc můžete v SVČ Jednička v pátek 15 prosince.

Pro Betlémské světlo na Mariánské náměstí

Dnes v 09:47

Od 16. prosince bude ve vestibulu Nové radnice k dispozici Betlémské světlo, každý den až do neděle 24. prosince. Symbol míru, lásky, naděje a přátelství bude dostupný vždy od 8 do 17 hodin.

Zbraslavské Vánoce

Včera ve 14:57

Dárky, šperky a vánoční ozdoby, pochutiny, dílny pro děti a hudební program v sobotu 16. prosince.

Tipy na adventní trhy nejen v Česku

Včera v 11:17

Svařák, řemeslné výrobky a bohatě nazdobené vánoční stromečky. To jsou jen některé z mála symbolů nejkrásnějšího období v roce – adventu. Každé město se přitom může pochlubit jedinečnými adventními trhy a právě cestování v karavanu nabízí skvělou možnost, jak je všechny procestovat najednou a...

Daruj krev! Budoucí záchranáři z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT upozorňují na potřebu dárcovství krve

Včera v 11:00

Budoucí zdravotničtí záchranáři z Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze dne 12. prosince již po čtvrté upozorňují akcí „Daruj krev!“ – hromadným darováním krve v Oblastní nemocnici Kladno – na nenahraditelnost lidské krve a na nedostatek...

FTN získala Cenu ministra zdravotnictví za rozvoj dobrovolnictví ve zdravotnictví

Včera v 10:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) získala Cenu ministra zdravotnictví za rozvoj dobrovolnictví ve zdravotnictví pro rok 2023. Ocenění předal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek zástupům nemocnice během čtvrtečního slavnostního večera v Emauzském opatství. Cenu převzali ředitel FTN Zdeněk...

Vánoční taneční scéna v Kongresovém centru

Včera v 07:48

Adventní představení, v němž se potkává energie mládí, talent a radost z pohybu. Večery, které potěší příznivce klasického i současného tance. To je komponovaný program, jenž pod názvem „Vánoční taneční scéna 2023“ uvede konzervatoř Taneční centrum Praha v pondělí 18. a v úterý 19. prosince od...

Adventní setkání v Parku Zahrádky

Včera ve 02:38

V neděli 10. prosince pořádá Praha 9 v Parku Zahrádky ve spolupráci s divadlem Gong, kluzištěm Zahrádky, Edu Bubo klubem a Café Park Zahrádky další adventní setkání.

Pěvecký sbor Cantoria zazpívá ve vysočanské radnici

8. prosince 2023 ve 13:00

V pondělí 11. prosince zve Praha 9 od 18:30 hodin na adventní koncert.

Praha 9: Na Harfě byl slavnostně otevřen Vánoční les

8. prosince 2023 v 08:02

Soutěž o nejhezčí vánoční stromek, který ozdobili předškoláci z devítkových mateřských škol a prvňáčci a druháci ve školních družinách pořádá Praha 9 ve spolupráci s Galerií Harfa.

Cyklus komorní hudby v Praze 2 zve na poslední letošní koncert

8. prosince 2023 v 07:03

Inspirativní koncert dechového kvinteta uslyšíte ve středu 13. prosince.

V Praze 11 probíhá Jihoměstský advent

8. prosince 2023 v 06:51

Až do 21. prosince probíhá v Praze 11 Jihoměstský advent. Vánoce můžete navštívit na Chodovské tvrzi a v KC Zahrada si poslechněte Českou mši vánoční.

Další články
Nahoru