dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Vánoční dárek pro Třešňovku: Zmizí desítky tun odpadu, vysazeno bude 400 stromů
Revitalizace vrchu Třešňovka v Hrdlořezích. Foto: praha.eu

Vánoční dárek pro Třešňovku: Zmizí desítky tun odpadu, vysazeno bude 400 stromů

Do Vánoc bude na vrchu Třešňovce v Hrdlořezích, který je jedním z největších třešňových sadů v Praze, vysázeno více než 400 nových třešní. V plánu je také úklid odpadu. ČTK o tom informovala Martina Buchtíková z odboru ochrany prostředí pražského magistrátu. Sad na více než deseti hektarech byl vysázen krátce po druhé světové válce.

„Výřezy náletové vegetace na ploše deseti hektarů a ořez téměř tisíce starých stromů je prakticky hotov. Nyní se zhotovitel díla zaměří na úklid 30 tun odpadu a následně na výsadbu 400 nových vysokokmenů třešní. Nejpozději do Vánoc budou tyto práce hotovy," vysvětlila Buchtíková.

Projekt za přibližně čtyři miliony korun je spolufinancován z Operačního programu Praha-Konkurenceschopnost. Město chce kromě obnovy zeleně, včetně výsadby nové, upravit také původní cesty a vybudovat nové cestičky.

Nové lavičky přírodního vzhledu vzniknou z pokácených stromů. U hlavních vstupů budou informační panely a v sadu bude vytvořeno několik broukovišť.

Třešňovka byla původně hospodářsky využívaná, postupně se o ní přestalo pečovat. Nesekané plochy mezi ovocnými stromy zarostly a neprořezávané třešně se pomalu začaly rozlamovat. Před začátkem revitalizace byla většina sadu málo prostupná, zanesená odpadem a zarostlá.


Další články
Nahoru