dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Vánoční charitativní akce Děti dětem vynesla 122 773 korun
Slavnostní předání šeku. Foto: archiv

Vánoční charitativní akce Děti dětem vynesla 122 773 korun

Radnice Prahy 4, Thomayerova nemocnice a Arkády Pankrác uspořádaly velkou vánoční charitu s názvem Děti dětem.

Děti ze základních a mateřských škol v Praze 4 v hodinách výtvarné či pracovní výchovy vyrobily předměty s vánoční tématikou, které po celé adventní období každý všední den odpoledne prodávaly v Arkádách Pankrác. Výtěžek 122 773 korun byl věnován Dětskému centru při TN.

Slavnostního ukončení akce a předání šeku se zúčastnila zástupkyně MČ Praha 4 – místostarostka Ivana Staňková, Thomayerovu nemocnici zastupovaly hlavní sestra Jaroslava Mrkvičková a ředitelka Dětského centra Jaroslava Lukešová, hostitele reprezentovala ředitelka Arkád Pankrác Denisa Gálová.

Nechyběli ani zástupci ředitelů základních a mateřských škol. Výtěžek bude letos použit na dokončení herny pro batolata v Dětském centru.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru