Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Advent v PrazeDivadloTrhy

Vánoční blázinec v Divadle Na Zábradlí

17. 12. 2023
Divadlo Na zábradlí připravuje druhý ročník tzv. Vánočního blázince – adventního tržiště, kde si budou moci návštěvníci zakoupit produkty z dílen místních herců a zaměstnanců divadla. Část výtěžku poputuje na pomoc oblastem zasaženým válkou na Ukrajině. V rámci svých dobročinných aktivit zároveň tento týden pořádá divadlo ve spolupráci s Amnesty International Maraton psaní dopisů na podporu čečenského vězně Idrise Arsamikova. 

Divadlo Na zábradlí se dlouhodobě snaží naplňovat vizi divadla jako nejen kulturní, ale především společenské instituce. Nezřídka tak ve svých inscenacích otevírá lidskoprávní a společenská témata, pravidelně organizuje diskuze s tvůrci, jejichž cílem je bližší kontakt divadelníků s publikem, nebo pořádá nejrůznější dobročinné akce. Jednou z nich je také tzv. Vánoční blázinec – trh, na kterém své vlastní výrobky představí herci, zaměstnanci a přátelé Divadla Na zábradlí, se pro velký úspěch loňského prvního ročníku zopakuje i letos, a to v neděli 17. prosince.

Od 11 do 18 hodin čeká návštěvníky divadelního foyer nejen řada originálních produktů, ale také všudypřítomná vánoční atmosféra a doprovodný hudební program. Mezi prodejci budou například Vojtěch Vondráček se svými dřevěnými výrobky, Barbora Bočková, která potěší svými vonnými svíčkami a parfémy, dramaturgové Petr Erbes a Boris Jedinák se svou značkou deskových her Palacký games, již podruhé bude otevřený také second-hand pod vedením Johany Matouškové a Miloslava Königa a Kateřina Císařová připraví pro všechny nakupující loutkové mikrodivadýlko na přání.

Vánoční akcí naváže divadlo na svou dlouhodobou spolupráci s organizací Koridor UA. Celých 25 % z výdělku všech stánků poputuje na nákup potřebného vybavení do oblastí zasažených válkou na Ukrajině.

Vedle Vánočního blázince se dobročinné aktivitě divadlo propůjčí o dva dny dříve. Ve spolupráci s Amnesty International pořádá v pátek 15. prosince Maraton psaní dopisů. Od 17:30 budou ve foyer k dispozici dopisní archy, kterými budou návštěvníci moci podpořit osmadvacetiletého čečenského vězně Idrise Arsamikova. Arsamikov byl uvězněn loni v březnu poté, co se vrátil do Čečenska ze svého exilu na pohřeb svého otce.

Dnes je vězněn a mučen za svou homosexuální orientaci na utajeném místě a je tak jedním ze stovek Čečenců, kteří byli a jsou za svou sexuální orientaci pronásledováni, mučeni a zabíjeni. V rámci Maratonu psaní dopisů bude cílem divadla nasbírat co nejvíce slov podpory, která budou následně nespravedlivě vězněnému Arsamikovi prostřednictvím činnosti Amnesty International zaslány.

Na akci naváže v 19 hodin představení úspěšné inscenace Tolstého románu Vzkříšení s Miloslavem Königem a Kateřinou Císařovou v hlavních rolích, která příznačně a s mrazivou nadčasovostí pojednává o pokřivenosti ruské justice.Autor: Alo

La Strada Jiřího Bubeníčka. Premiéra nové inscenace Pražského komorního baletu

Včera v 07:00

Na začátku března bude mít premiéru nové představení Pražského komorního baletu La Strada, strhující příběh o lásce a krutosti z cirkusového prostředí podle stejnojmenného snímku Federica Felliniho. Celovečerní inscenaci pro soubor vytvořili tanečník a choreograf Jiří Bubeníček a výtvarnice Nadina...

Divadlo Na zábradlí v březnu uvede Čechovova Racka

1. března 2024 ve 14:18

V Divadle Na zábradlí se rozjely přípravy nové inscenace. Po dvou úspěšných premiérách autorských počinů Franz a kavka a Uvnitř banánu tentokrát dramaturgická volba míří na klasický titul – Racka od Antona Pavloviče Čechova. Ikonická hra se na Zábradlí vrátí v režijním pojetí Jiřího Havelky po...

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Soused. Hořká komedie ze současnosti s Miroslavem Hanušem a Martinem Donutilem

28. února 2024 v 07:30

Městská divadla pražská uvedou v české premiéře napínavý příběh jednoho zdánlivě náhodného setkání. Hru Soused rakousko-německého scenáristy a spisovatele Daniela Kehlmanna uvede poprvé 16. března divadlo Rokoko.

Pidirevue v Praze 15

23. února 2024 v 09:29

Představení ochotnického divadla seniorů Poslední vlastenecké divadelní je plné známých a oblíbených skladeb od skladatelů Hašlera a Ježka a také z divadla Semafor.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

23. února 2024 v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Taneční a divadelní Bazaar Festival má 10 let

21. února 2024 v 10:56

Bazaar Festival slaví 10 let a ke svému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi. Tématem letošního ročníku proto jsou odvážné praxe. Zažít je na...

Pro děti: Jak si Kuba Marjánku zasloužil

15. února 2024 v 05:59

Pohádka pro nejmenší Divadla Kapsa Andělská Hora vás zavede do jedné nejmenované jihočeské vesnice. V té žije chudý chalupník Kuba.

Divadlo Karla Hackera uvádí komedii Manželstvím k lásce

11. února 2024 ve 12:10

Konverzační komedie Manželstvím k lásce o tom, že děti (i ty dospělé) dokáží rodiče pořádně překvapit. O zábavné momenty tedy není nouze. Komedie je postavena zejména na vtipných dialozích mezi jednotlivými postavami a diváci se rozhodně nebudou nudit.

Pro děti: Studánka a kouzlo lesa

11. února 2024 v 09:03

V neděli 18. února uvidí děti pohádku Studánka a kouzlo lesa.

Do A studia Rubín se vrací inscenace Propast o enviromentální krizi a depresi

8. února 2024 v 07:38

Klimatická změna a enviromentální žal jsou dvě hlavní témata inscenace Propast pražského A studia Rubín. Divadlo ji uvedlo 24. března minulého roku. Obnovená premiéra se odehraje 16. února. Propast zkoumá, jak důsledky globální změny klimatu, přírodní katastrofy a strach z budoucnosti ovlivňují...

Praha 9 pro seniory: Holky z naší školky aneb příběhy kolem populárních hitů

5. února 2024 v 09:55

Nová hudební talk show, která se točí kolem populárních hitů, které za svou kariéru nazpíval jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků se koná v úterý 13. února ve 14 hodin.

Bestseller Pavla Klusáka Uvnitř banánu na jevišti Divadla Na zábradlí

1. února 2024 v 07:43

Premiérou vstoupí 2. února na repertoár Divadla Na zábradlí adaptace úspěšné povídkové knihy Pavla Klusáka s názvem Uvnitř banánu v režii Jana Mikuláška. Příběhy největších „outsiderů showbusinessu“ představí členové hereckého souboru Johana Matoušková, Kateřina Císařová, Dita Kaplanová, Vojtěch...

Další články
Nahoru