dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Vánoční bilance záchranářů: čtyři kosti v krku, sebevražda, bruslící seniorka s úrazem hlavy

Pražští záchranáři si klidu a pohody již tradičně neužili. Během tří svátečních dnů řešili 885 událostí. Z tohoto počtu bylo na oddělení ARO a JIP převezeno 48 pacientů v ohrožení života.

Nejpočetnější skupinu pacientů tradičně tvoří chronicky nemocní, jejichž zdravotní stav se náhle zhorší – kardiaci, lidé s oběhovými problémy, diabetici, epileptici.

Často jsou důvodem výjezdů posádek potíže způsobené nadměrnou konzumací tučných jídel a alkoholu – nevolnosti, bolesti břicha, žlučníkové koliky, úrazy při pádech v opilosti.

Z vánočních výjezdů

Na Štědrý den byli na ORL převezeni 4 pacienti s kostí v krku, ve dvou případech se jednalo o malé chlapečky, narozené v roce 2012, další chlapeček, s opařeninami čajem na 18% povrchu těla, byl převezen na popáleninové centrum vinohradské nemocnice z Bubenče.

Ve dvou případech zasahovali záchranáři u sebevražd. V odpoledních hodinách v Radotíně ukončil oběšením svůj život 63letý muž. Pokus o oběšení se naštěstí nepodařil 17letému mladíkovi, kterého ve vážném stavu předali do péče zdravotníků ARO motolské nemocnice.

Do vinohradské nemocnice byl převezen 12letý chlapec z Černého Mostu, který byl popálený na ruce od petardy. Na chirurgii téže nemocnice byla převezena 68letá žena s vážným úrazem hlavy po pádu na bruslích.

Krátce po půlnoci na Štěpána zasahovali záchranáři u 17leté dívky v Komořanech. Ta byla ve stavu intoxikace organismu léky předána na JIP Thomayerovy nemocnice v Krči.

Hromadná intoxikace oxidem uhelnatým unikajícím z plynového spotřebiče se stala v rodinném domě ve Střešovicích. Rodiče a 2 malé děti byli převezeni k inhalaci kyslíku do kladenské barokomory, další 3 dospělí do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru