dnes
Pátek - skorojasno
19°C
zítra
Sobota - skorojasno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Vánoční besídka U Zlaté studně
Krásné vánoční svátky popřál seniorům starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: Praha 1

Vánoční besídka U Zlaté studně

Vánoční vůně a cukroví, vánoční písničky a koledy, vánoční dárky a vánoční nálada. To vše se vešlo do útulného Domu s pečovatelskou službou U Zlaté studně na Malé Straně, kde pro tamější seniory uspořádaly radnice a Středisko sociálních služeb vánoční besídku.

„Bez vánočních besídek v jednotlivých zařízeních našeho Střediska sociálních služeb by to ani nebyly ty pravé Vánoce a já jsem moc rád, že udržujeme tuto pěknou tradici, která potěší naše seniory i nás, kteří pro ně besídky s radostí pořádáme,“ svěřil se starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Do DPS U Zlaté studně spolu s ním přišel i zastupitel Prahy 1, předseda kulturní komise a hudební skladatel Zdeněk Barták, který zahrál vánoční písně a koledy i ukázky z vlastní tvorby.

„S velkou radostí jsem se postaral o hudbu a s velkou radostí jsem si spolu se všemi zazpíval. Doufám, že jsme s panem starostou svojí troškou přispěli k pěkným vánočním svátkům U Zlaté studně,“ uvedl Zdeněk Barták.

Františkem provoněná „dépéeska“ prožila opravdu krásnou vánoční besídku, při které nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě cukroví, vánočky, chlebíčků, kávy, čaje, svařeného vína či punče. A co by to bylo za Vánoce bez dárků?! Však také U Zlaté studně nechyběly, a tak místní obyvatelé dostali od radnice kromě jiného perníkové ryby a poukázky na nákup.

„Bylo to moc příjemné odpoledne, které bych přál prožít i ostatním občanům naší městské části. Našim seniorům i ostatním potřebným lidem přeji krásné vánoční svátky a pevné zdraví v novém roce,“ uzavřel přáním Lomecký.


Praha 11 zve na koncert

12. října 2018 v 11:15

Koncert Yvetty Simonové, stálice české populární hudby, která před publikem vystupuje už více než půl století, si můžete poslechnout 16. října od 14:30 v KC Zahrada.

Melodie pro každého v Chodovské tvrzi

8. října 2018 v 08:53

Ve středu 10. října v 19 hodin začne první díl hudebního cyklu Melodie pro každého, ve kterém zazní písničky J. Suchého a J. Šlitra i jiné nestárnoucí hity z repertoáru divadla Semafor.

Dušičkové dekorace na radnici

8. října 2018 v 08:19

Radnice třinácté městské části umožní seniorům vyrobit si dušičkové dekorace.

Posvícenská zábava pro seniory

7. října 2018 v 08:30

Jihoměstská sociální zve na Posvícení, které proběhne ve středu 17. října od 13:30 do 18 hodin.

Trojka pro seniory zve v říjnu na Nordic Walking

3. října 2018 v 07:05

Pro začátečníky i pokročilé bez registrace, i nepravidelně.

Praha 9 zve na program k Mezinárodnímu dni seniorů

2. října 2018 ve 22:47

Sto let Československa – 100 let české dechovky – Krajanka Václava Hlaváčka. Pořad k výročí republiky složený z nejkrásnějších písniček, které provázely vznik republiky a zachytily proměnu dechovky v celém období od roku 1918 do roku 2018.

V Obecním domě se koná letos již druhé setkání seniorů

29. září 2018 v 10:10

Nezvykle velkému zájmu se těší společenská akce Podzimní setkání konané v Obecním domě. Dorazilo na ni téměř 1300 seniorů z celé Prahy. Po velkém úspěchu jarního setkání seniorů uspořádalo hlavní město Praha další setkání seniorů, tentokrát podzimní. Opět bylo určeno především klientům...

Další články
Nahoru