dnes
Pátek - skorojasno
0°C
zítra
Sobota - zatazeno
0°C
pozítří
Neděle - zatazeno
0°C
Vánoční besídka U Zlaté studně
Krásné vánoční svátky popřál seniorům starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: Praha 1

Vánoční besídka U Zlaté studně

Vánoční vůně a cukroví, vánoční písničky a koledy, vánoční dárky a vánoční nálada. To vše se vešlo do útulného Domu s pečovatelskou službou U Zlaté studně na Malé Straně, kde pro tamější seniory uspořádaly radnice a Středisko sociálních služeb vánoční besídku.

„Bez vánočních besídek v jednotlivých zařízeních našeho Střediska sociálních služeb by to ani nebyly ty pravé Vánoce a já jsem moc rád, že udržujeme tuto pěknou tradici, která potěší naše seniory i nás, kteří pro ně besídky s radostí pořádáme,“ svěřil se starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Do DPS U Zlaté studně spolu s ním přišel i zastupitel Prahy 1, předseda kulturní komise a hudební skladatel Zdeněk Barták, který zahrál vánoční písně a koledy i ukázky z vlastní tvorby.

„S velkou radostí jsem se postaral o hudbu a s velkou radostí jsem si spolu se všemi zazpíval. Doufám, že jsme s panem starostou svojí troškou přispěli k pěkným vánočním svátkům U Zlaté studně,“ uvedl Zdeněk Barták.

Františkem provoněná „dépéeska“ prožila opravdu krásnou vánoční besídku, při které nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě cukroví, vánočky, chlebíčků, kávy, čaje, svařeného vína či punče. A co by to bylo za Vánoce bez dárků?! Však také U Zlaté studně nechyběly, a tak místní obyvatelé dostali od radnice kromě jiného perníkové ryby a poukázky na nákup.

„Bylo to moc příjemné odpoledne, které bych přál prožít i ostatním občanům naší městské části. Našim seniorům i ostatním potřebným lidem přeji krásné vánoční svátky a pevné zdraví v novém roce,“ uzavřel přáním Lomecký.


Praha 13: Cvičení pro seniory pokračuje i v příštím roce

7. prosince 2018 ve 13:03

Pro velký zájem a nadšení seniorů z lekcí cvičení ve Sportovním centru Jeremi se radnice Prahy 13 rozhodla nabídnout cvičení seniorům i v příštím roce.  

Dvojka pro seniory: Prohlídka Stavovského divadla

6. prosince 2018 ve 13:01

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo. Spolu s prohlídkou si poslechnou povídání o W. A. Mozartovi a dalších významných osobnostech.

Festival divadla vzpomínek v Praze 11

6. prosince 2018 ve 12:21

V Domově pro seniory Chodov se na sklonku roku uskuteční druhý ročník festivalu divadla reminiscence MEMOfestival.

Seniorská Mikulášská zábava

29. listopadu 2018 v 07:55

Mikulášská zábava pro seniory se koná 5. prosince od 13:30 hodin v objektu stravovacího centra v Křejpského ulici 1502/8, Praha 11.

Vánoční koncert Václava Hybše

28. listopadu 2018 v 05:57

V Divadle ABC se 9. prosince od 15 hodin můžete zaposlouchat do melodií orchestru Václava Hybše.

Dvojka pro seniory zve své členy na prohlídku divadla

20. listopadu 2018 v 18:07

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo.

Přednáška: Nenápadná řeč srdce

20. listopadu 2018 v 08:41

Srdce je pohonem našeho života, nasloucháte mu ale správně? Srdeční selhání se nemusí projevit přímo na srdci. Signály můžeme přehlédnout a zaměnit za projevy stáří.

Pro seniory: Co dělat, pokud špatně nakoupíte

16. listopadu 2018 v 08:26

Co dělat, když špatně nakoupíte vánoční dárky? Přednáška, určená seniorům z Prahy 1, pořádaná Střediskem sociálních služeb, se koná v úterý 20. listopadu ve 14 hodin.

Praha 6: Taneční odpoledne pro seniory

15. listopadu 2018 v 11:15

Taneční klub Astra Praha zve k odpolednímu tanci. Výuka a opakování základních figur do společenských tanců s ukázkou dětských tanečních párů pro osoby starší 60 let.

Na Karneval pro seniory zve Praha 10

14. listopadu 2018 v 15:09

Blíží se Karneval pro seniory, letos za doprovodu Orchestru Stanislava Douši a skvělých hostů. V pátek 23. listopadu od 17 hodin v KD Barikádníků vystoupí Miluška Voborníková a Rebelové rokenrolu.

Praha 9: Pro seniory v listopadu

14. listopadu 2018 ve 13:32

V nabídce listopadových akcí pro seniory MČ Praha 9 – Vysočanská Véčka je návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Vysočanská Véčka pro seniory v listopadu

10. listopadu 2018 v 09:23

Nabídka listopadových akcí pro seniory Prahy 9 – Vysočanská Véčka. Čeká na vás hudební vystoupení, recitace, návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Další články
Nahoru