dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Vánoční besídka U Zlaté studně
Krásné vánoční svátky popřál seniorům starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: Praha 1

Vánoční besídka U Zlaté studně

Vánoční vůně a cukroví, vánoční písničky a koledy, vánoční dárky a vánoční nálada. To vše se vešlo do útulného Domu s pečovatelskou službou U Zlaté studně na Malé Straně, kde pro tamější seniory uspořádaly radnice a Středisko sociálních služeb vánoční besídku.

„Bez vánočních besídek v jednotlivých zařízeních našeho Střediska sociálních služeb by to ani nebyly ty pravé Vánoce a já jsem moc rád, že udržujeme tuto pěknou tradici, která potěší naše seniory i nás, kteří pro ně besídky s radostí pořádáme,“ svěřil se starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Do DPS U Zlaté studně spolu s ním přišel i zastupitel Prahy 1, předseda kulturní komise a hudební skladatel Zdeněk Barták, který zahrál vánoční písně a koledy i ukázky z vlastní tvorby.

„S velkou radostí jsem se postaral o hudbu a s velkou radostí jsem si spolu se všemi zazpíval. Doufám, že jsme s panem starostou svojí troškou přispěli k pěkným vánočním svátkům U Zlaté studně,“ uvedl Zdeněk Barták.

Františkem provoněná „dépéeska“ prožila opravdu krásnou vánoční besídku, při které nechybělo ani bohaté občerstvení v podobě cukroví, vánočky, chlebíčků, kávy, čaje, svařeného vína či punče. A co by to bylo za Vánoce bez dárků?! Však také U Zlaté studně nechyběly, a tak místní obyvatelé dostali od radnice kromě jiného perníkové ryby a poukázky na nákup.

„Bylo to moc příjemné odpoledne, které bych přál prožít i ostatním občanům naší městské části. Našim seniorům i ostatním potřebným lidem přeji krásné vánoční svátky a pevné zdraví v novém roce,“ uzavřel přáním Lomecký.


Domov pro seniory Chodov zve na srpnové akce

5. srpna 2018 v 11:22

V srpnu se senioři jedenácté městské části mohou těšit na zpěváka Miroslava Palečka, divadelní představení Hana B., nebo koncert Evy Henychové. Připraven je i program k 50. výročí srpnové okupace.

GasNet se soustředí na podporu seniorů. Za 10 let už firma věnovala více než 25 milionů korun

27. července 2018 ve 12:10

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší...

Heda Čechová oslavila devadesátku

27. července 2018 v 11:26

Heda Čechová, bývalá televizní hlasatelka a moderátorka Československé televize a Československého rozhlasu, oslavila v ošetřovatelském domě v Roháčově ulici v Praze 3 devadesáté narozeniny.

Géniové si nezávidí. Stylové večery

23. července 2018 v 08:02

V pořadí 5. koncert ze Stylových večerů na téma „Géniové si nezávidí“, které pořádá Praha 2 pro seniory, se bude konat 6. září od 19:30 hodin na Novoměstské radnici.

Senioři mohou navštívit bezplatné kurzy mobilní a počítačové gramotnosti

12. července 2018 v 06:42

Švédská společnost Doro, výrobce mobilních telefonů a dalších řešení a služeb pro seniory, nabízí bezplatné kurzy mobilní a počítačové gramotnosti v centru neziskové organizace Point 50+. Seniorům by tato setkání měla pomoci překonat strach z technologií a odstranit pocit, že práce s počítačem či...

Praha 5: Katalog sociálních služeb pomůže v obtížných situacích

11. července 2018 v 16:11

Každý z nás se může dostat do nepříznivé situace, kterou nebude schopen svými silami, ani s pomocí rodiny či blízkých zvládnout a bude potřebovat pomoc v podobě využití některé sociální služby.

Druhý automobil zdarma pro Jihoměstskou sociální

29. června 2018 v 07:08

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní využijí zaměstnanci Jihoměstské sociální v Praze 4. Slavnostní předání druhého sociálního automobilu proběhlo ve středu 27. června za účasti zástupkyně ředitele zařízení Hany Velebilové a zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt...

Taxík Maxík přepravuje seniory a zdravotně postižené občany

23. června 2018 v 08:10

Od ledna 2017 krouží po Praze 5 Taxík Maxík, který slouží seniorům nad 60 let a handicapovaným občanům z páté městské části. Cestujícím nabízí výhodnou cenu a ulehčuje jim tak život v situacích, které by kvůli věku nebo zdravotnímu omezení těžko zvládali.

Další články
Nahoru