dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Advent v Praze

Vánoční atmosféra na Kampě, strom už svítí

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký včera v 17 hodin rozsvítil vánoční strom na Kampě. Dorazily stovky návštěvníků, kteří zároveň vzali útokem místní adventní trhy.

„Tradice rozsvěcení stromku je na Praze 1 velmi dlouhá, vždy přitom spolupracuji s místními spolky. Kromě zdobení stromku připravujeme i doprovodný program, instalaci betléma a různých dekorací,“ prozradil těsně po rozsvěcení stromku Lomecký.

Útulné náměstí na Kampě je v současné době zaplněno stánky, zboží jde poměrně dobře na odbyt. Podle samotných stánkařů je to dáno výběrem zboží, které radnice předem schvaluje.

lomecky-u-stromu-nahled

Oldřich Lomecký u stromu na Kampě

„Jsme rádi, když se k nám lidi vrací a neberou to jen jako atrakci pro turisty,“ řekla Jana Kučerová, která ve svém stánku prodává dřevěné ozdoby na stromky.

Právě zdobení a osvětlení velkého stromu na Kampě bylo předmětem největšího očekávání, podle reakcí oslovených návštěvníků se letos výzdoba povedla.

„Podle mě je decentní, což je dnes poměrně vzácné. Každý se snaží o to, aby toho na stromku bylo co nejvíce, až je to kýč. Takto se mi to líbí,“ zhodnotila červeno-zlaté zdobení Petra Chmelíková, která na Praze 1 podle svých slov bydlí 20 let a na rozsvěcení stromku chodí pravidelně.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru