dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Vánoční a novoroční provoz změní jízdní řády MHD
Metro bude na Štědrý den zhruba od 18. hodiny provozováno až do půlnoci v prodloužených intervalech. Ilustrační foto: archiv

Vánoční a novoroční provoz změní jízdní řády MHD

I v letošním roce dojde v období Vánoc, Silvestra a Nového roku k úpravám jízdních řádů linek pražské městské a integrované dopravy. Zkrácen bude denní provoz na Štědrý den, posílena bude naopak silvestrovská noc. 

V pracovní dny mezi svátky dojde k mírnému omezení provozu na úroveň prázdninových jízdních řádů. Na rozdíl od minulých let nebude nijak omezen provoz před Vánoci a v pátek 23. prosince pojedou linky podle klasických jízdních řádů pro pracovní den.

24. 12. 2016 (sobota) – Štědrý den

Metro, tramvaje, autobusy, přívozy a lanová dráha pojedou podle sobotních jízdních řádů. Metro bude zhruba od 18. hodiny provozováno až do půlnoci v prodloužených intervalech. Denní tramvaje a městské autobusy budou zhruba v 18 hodin nahrazeny posílenými nočními linkami. Příměstské autobusy pojedou podle běžných jízdních řádů s příslušnými omezeními pro Štědrý den. Přívozy i lanová dráha na Petřín ukončí provoz v 18:00. Vlaky pojedou podle sobotních jízdních řádů zhruba do 18 hodin, poté bude zachován omezený provoz do zhruba 22 hodin v intervalu 60 minut pouze na vybraných linkách.

25. 12. 2016 (neděle) – 1. svátek vánoční

Linky PID pojedou podle nedělních jízdních řádů s tím, že denní provoz tramvají a městských autobusů začne až zhruba v 7:00, do té doby je nahradí noční linky.

26. 12. 2016 (pondělí) – 2. svátek vánoční

Linky PID pojedou podle nedělních jízdních řádů.

27. 12. – 30. 12. 2016 (úterý – pátek)

Metro, tramvaje a městské autobusy pojedou podle pracovního dne s prázdninovým omezením ve špičkách zhruba o 15 %. V provozu nebudou tramvajové linky 4 a 21, školní linky ani školní spoje na příměstských linkách.

31. 12. 2016 (sobota) – Silvestr

Metro, tramvaje, autobusy, přívozy a lanová dráha pojedou podle sobotních jízdních řádů. Provoz metra bude prodloužen do zhruba 2 hodin ráno. Denní tramvaje budou zhruba ve 22:00 nahrazeny posílenými nočními linkami, část městských autobusových linek ukončí provoz zhruba ve 22:00, část dojezdí až do konce provozu metra (zhruba 2:30). Ve 22:00 začnou fungovat také posílené noční autobusové linky. Část příměstských linek pojede podle zvláštních jízdních řádů. Lanová dráha na Petřín pojede do 22:00. Vlaky pojedou podle sobotních jízdních řádů zhruba do 20 hodin, poté bude zachován omezený provoz do zhruba 22 hodin v intervalu 60 minut pouze na vybraných linkách.

1. 1. 2017 (neděle) – Nový rok

Linky PID pojedou podle nedělních jízdních řádů s tím, že denní provoz tramvají a městských autobusů začne až zhruba v 7:00, do té doby je nahradí noční linky.

2. 1. 2017 (pondělí)

Metro, tramvaje a autobusy pojedou podle pracovního dne s prázdninovým omezením ve špičkách zhruba o 15 %. V provozu nebudou tramvajové linky 4 a 21, školní linky ani školní spoje na příměstských linkách.

Aktuální jízdní řády pro jednotlivé dny jsou zveřejněny na webu www.ropid.cz a také ve vyhledávači spojení http://pid.idos.cz. Aktuální jízdní řády budou vyvěšeny také na zastávkách.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Dnes ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru