dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Vánoční a novoroční provoz změní jízdní řády MHD
Metro bude na Štědrý den zhruba od 18. hodiny provozováno až do půlnoci v prodloužených intervalech. Ilustrační foto: archiv

Vánoční a novoroční provoz změní jízdní řády MHD

I v letošním roce dojde v období Vánoc, Silvestra a Nového roku k úpravám jízdních řádů linek pražské městské a integrované dopravy. Zkrácen bude denní provoz na Štědrý den, posílena bude naopak silvestrovská noc. 

V pracovní dny mezi svátky dojde k mírnému omezení provozu na úroveň prázdninových jízdních řádů. Na rozdíl od minulých let nebude nijak omezen provoz před Vánoci a v pátek 23. prosince pojedou linky podle klasických jízdních řádů pro pracovní den.

24. 12. 2016 (sobota) – Štědrý den

Metro, tramvaje, autobusy, přívozy a lanová dráha pojedou podle sobotních jízdních řádů. Metro bude zhruba od 18. hodiny provozováno až do půlnoci v prodloužených intervalech. Denní tramvaje a městské autobusy budou zhruba v 18 hodin nahrazeny posílenými nočními linkami. Příměstské autobusy pojedou podle běžných jízdních řádů s příslušnými omezeními pro Štědrý den. Přívozy i lanová dráha na Petřín ukončí provoz v 18:00. Vlaky pojedou podle sobotních jízdních řádů zhruba do 18 hodin, poté bude zachován omezený provoz do zhruba 22 hodin v intervalu 60 minut pouze na vybraných linkách.

25. 12. 2016 (neděle) – 1. svátek vánoční

Linky PID pojedou podle nedělních jízdních řádů s tím, že denní provoz tramvají a městských autobusů začne až zhruba v 7:00, do té doby je nahradí noční linky.

26. 12. 2016 (pondělí) – 2. svátek vánoční

Linky PID pojedou podle nedělních jízdních řádů.

27. 12. – 30. 12. 2016 (úterý – pátek)

Metro, tramvaje a městské autobusy pojedou podle pracovního dne s prázdninovým omezením ve špičkách zhruba o 15 %. V provozu nebudou tramvajové linky 4 a 21, školní linky ani školní spoje na příměstských linkách.

31. 12. 2016 (sobota) – Silvestr

Metro, tramvaje, autobusy, přívozy a lanová dráha pojedou podle sobotních jízdních řádů. Provoz metra bude prodloužen do zhruba 2 hodin ráno. Denní tramvaje budou zhruba ve 22:00 nahrazeny posílenými nočními linkami, část městských autobusových linek ukončí provoz zhruba ve 22:00, část dojezdí až do konce provozu metra (zhruba 2:30). Ve 22:00 začnou fungovat také posílené noční autobusové linky. Část příměstských linek pojede podle zvláštních jízdních řádů. Lanová dráha na Petřín pojede do 22:00. Vlaky pojedou podle sobotních jízdních řádů zhruba do 20 hodin, poté bude zachován omezený provoz do zhruba 22 hodin v intervalu 60 minut pouze na vybraných linkách.

1. 1. 2017 (neděle) – Nový rok

Linky PID pojedou podle nedělních jízdních řádů s tím, že denní provoz tramvají a městských autobusů začne až zhruba v 7:00, do té doby je nahradí noční linky.

2. 1. 2017 (pondělí)

Metro, tramvaje a autobusy pojedou podle pracovního dne s prázdninovým omezením ve špičkách zhruba o 15 %. V provozu nebudou tramvajové linky 4 a 21, školní linky ani školní spoje na příměstských linkách.

Aktuální jízdní řády pro jednotlivé dny jsou zveřejněny na webu www.ropid.cz a také ve vyhledávači spojení http://pid.idos.cz. Aktuální jízdní řády budou vyvěšeny také na zastávkách.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru