dnes
Neděle - obcasny-dest
11°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
16°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
17°C
Vánoce za starých časů: Betlém z roku 1912, vánoční cukroví, výroba čertů i myší ze šišek
Foto: vanocni-vystava.cz /2X/

Vánoce za starých časů: Betlém z roku 1912, vánoční cukroví, výroba čertů i myší ze šišek

Přijďte okusit atmosféru Vánoc, jak ji prožívali naši předkové. Odnesete si pěkné zážitky a navážete na hezké tradice. Výstava se koná v adventních týdnech a o vánočních svátcích v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty.

Ocitnete se ve světě našich předků. Okouzlí vás stovky ozdob vycházejících z lidových tradic. Spolu s námi si oživíte staré zvyky, nerozlučně spjaté s vánočními svátky. Prostřednictvím kinematografu nahlédnete do dávných rodinných vánočních oslav.

stare-casy-certi-2019 Najdete zde ozdoby z babiččiny poličky, betlémy v různém provedení, figurky s vánoční a mikulášskou tematikou, pohádkové postavičky a spoustu dalších krásných a rozmanitých výtvarných počinů od šikovných lidí, kteří se na výstavě podílejí.

Vystaven bude unikátní vyřezávaný vánoční betlém z roku 1912 se 170 figurami. Originálním zpracováním a nápaditostí dozajista vynikne papírový junácký betlém z roku 1947. Své místo ve výstavních prostorách nalezne tři metry vysoký adventní kalendář pro celou rodinu.

Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, v němž si přijdou na své děti i hraví a tvořiví dospělí.

V průběhu výstavy bude probíhat předvádění jednotlivých technik výroby ozdob a vánočních dekoračních předmětů, práce s dětmi, pečení cukroví.

Pro zvídavé návštěvníky bude připraveno provázení výstavou se zasvěceným výkladem o lidových zvycích.

 vanoce-za-starych-casu-2019


Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

23. října 2020 v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Další články
Nahoru