dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Advent v Praze

Vánoce v muzeu: Pohádky pro děti, Adventní koncerty, market

Muzeum hlavního města Prahy připravilo pro tento rok na období adventu bohatý program v podobě adventních koncertů u Petřínské rozhledny, tvořivých dílen, pohádek pro děti a již tradiční akce MuzeuM Market. 

Hlavní budova muzea bude vánočně vyzdobena studenty Střední odborné školy stavební a zahradnické, Praha 9. Výzdobu muzea doplní ukázka dřevěných forem na perník ze sbírek muzea.

Vánoční koncerty u Petřínské rozhledny
Každou adventní sobotu od 13 do 15 hodin se u Petřínské rozhledny uskuteční Adventní koncerty. Vystoupí sbor „Olešáčci“ pod vedením dirigenta Stanislava Poslušného, ZUŠ Příbram, sbor Gymnázia na Vítězné pláni a další.

V průběhu adventních sobot, 28. 11., 5. 12. a 19. 12., můžete s dětmi zhlédnout v hlavní budově muzea pohádky pro děti.

Hlavní budova muzea, Na Poříčí 52, Praha 8
28. 11. od 16 hodin uvede muzeum pohádku pro děti „Betlém, aneb (ne)pořádné Vánoce“. Při velkém předvánočním úklidu se vyhodí do popelnice ledacos: ponožky, které nejdou do páru, staré ozdoby na stromeček, knížky, které už nikdo nechce číst, stará trubka, harmonika a taky kufr s betlémem. Naštěstí to vše najdou dva veselí člobrdové a v jejich rukách ty staré věci zase ožijí. A s nimi i kouzlo Vánoc.

5. 12. od 15 hodin se děti mohou těšit na pohádku „Vánoční hvězda“. Pohádka bude vyprávět o Hvězdičce z vánočního stromku a jejím přání podívat se na svět z nebe.

19. 12. od 15 hodin je na programu pohádka pro děti „Klidné Vánoce“. Každý rok se těšíme na Vánoce a na Ježíška ‒ copak nám přinese. Také musíme doma uklidit, vyprat, upéct vánočku, no zkrátka udělat tu spoustu prací, že až někdy zapomeneme, proč vlastně uklízíme, pereme, pečeme. Ale on nakonec přece přijde a my se máme rádi a přejeme si vše nejkrásnější. Těšíme se na vás, jak si zahrajeme, zazpíváme a za pár dnů se probudíme a…

5. 12. od 9 do 17 hodin budou moci rodiny s dětmi navštívit v hlavní budově muzea také vánoční řezbářské dílny a vyzkoušet si pletení z pedigu.

12. 12. od 9 do 18 hodin se uskuteční akce „MuzeuM Market“, na které budete mít možnost zakoupit si ručně vyráběné šperky, dětské knihy, hračky, keramiku, slaměné ozdoby, výrobky z rouna, plsti a skla. Nebudou chybět ani léčivé sirupy, marmelády a pečené čaje. V rámci akce budou probíhat i workshopy a tvořivé dílny. Děti si mohou vyrobit vánoční přání a originální panenku ze sbírek Muzea. Dále pro ně budou připraveny řezbářské dílny a pracovní listy, za jejichž správné vyplnění dostanou drobnou odměnu. Po celý den bude vstup do hlavní budovy muzea zdarma.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru