Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Advent v Praze

Vánoce na Desítce odstartuje rozsvěcení ozdobených stromků

Vánoce na Desítce budou i letos štědré a veselé. Nabitý adventní program startuje 1. prosince a vyvrcholí 23. prosince. Silvestrovským překvapením pak bude bruslení na Gutovce. Hlavní strom Prahy 10 ozdobí na Náměstí Svatopluka Čecha, rozsvítí se 3. prosince v půl sedmé večer a od 17. prosince jej obklopí vánoční městečko. 

Hned první prosincový den se budou na Kubánském náměstí od 16 hodin rozsvěcet stromky patřící základním mateřským školám Prahy 10. O dva dny později, na první adventní neděli, je doplní velké stromy. Program u hlavního stromu začíná od 18 hodin a najdete ho na Náměstí Svatopluka Čecha. V dalších čtvrtích a zákoutích Prahy se budou konat samostatná slavnostní rozsvěcení s programem ve spolupráci s místními spolky.

„Každého, kdo se rád nechá strhnout vánoční atmosférou srdečně zvu na rozsvěcení vánočních stromů, které odstartuje letošní svátky,“ říká místostarosta Prahy 10 pro kulturu a sport Pavel Šutka.

Následující dny budou patřit nerozlučné trojici ve složení Mikuláš s čertem a andělem. Vlastní mikulášskou nadílku si přichystali v BR Divadle, Divadle Mana, Strašnickém divadle, v ART DEPU i ve Vzletu. „Stačí si tedy vybrat kulturní instituce svému srdci blízkou a do ní vyrazit na mikulášské odpoledne či večer. Podrobnosti najdete v programu na našem webu,“ dodává místostarosta Šutka.

Před zapálením druhé svíce na adventním věnci můžete vyrazit na vánoční koncert do kostela svatého Václava na Náměstí Svatopluka Čecha. Ikonický klenot prvorepublikového funkcionalismu rozezní adventní písně v podání Smíšeného komorního pěveckého sboru VOX nymburgensis.

Blížící se Štědrý den ohlásí otevření vánočního městečka ve Vršovicích. Na Náměstí Svatopluka Čecha najdete od 17. do 22. prosince denně od 15:00 adventní trhy, kde budou k dispozici tradiční vánoční pochutiny, svařené víno, ozdoby i drobné dárky. O hudební doprovod se postarají jak děti z Desítkový základních a mateřských škol tak i profesionální hudebníci a kapely z Prahy 10. Vystoupí například Thom Artway & Band, Jitka Smutná nebo Šárka Vaňková. Nelze opomenout ani pozvání k Edenu, kde se bude těsně před Štědrým dnem podávat tradiční rybí polévka.

Svátky vyvrcholí víkendovým silvestrovským bruslením, které se bude konat 30. a 31. na Gutovce. „Věřím, že všechny tyto akce podtrhnou atmosféru těchto tradičních rodinných svátků a přispějí k doplnění rodinných alb návštěvníků o příjemné vzpomínky,“ dodává závěrem starosta Prahy 10 Martin Valovič.

Informace ke všem akcím pořádaným v rámci vánočních oslav najdete na webu městské části https://praha10.cz/vanocenadesitce nebo na Facebooku.Autor: Cen

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru