Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Advent v Praze

Vánoce na dálku připravila Praha 9

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Na facebookových a webových stránkách uslyšíte vánoční písně a nejznámější české koledy, Pražské dechové kvinteto, pohádku nebo Vánoční songy.

„Doufáme, že alespoň touto formou pomůžeme vytvořit tu správnou vánoční atmosféru a zpříjemnit tuto těžkou dobu, ve které se ocitl celý svět,“ zve k poslechu devátá městská část.

K vánoční atmosféře přispěje:
21. prosince:

Edita Adlerová, operní mezzosopranistka za klavírního doprovodu Vlaďky Křenkové. Uslyšíte světoznámé vánoční písně a nejznámější české koledy

Musica per tre hudební trio (hoboj – Jana Bergmannová, klarinet – Simona Vaňková, fagot – Milan Wichterle): W. A. Mozart – Divertimento B dur

Oba koncerty z obřadní síně vysočanské radnice budou ke zhlédnutí pouze 21. prosince.

23. prosince:

Vánoční tradice připomene Gabriela Pyšná

Pražské dechové kvinteto (flétna, hoboj, klarinet, fagot, lesní roh) pod vedením Miloše Wichterleho: J. Haydn – Divertimento B dur

Obě akce uslyšíte 23. prosince.

22. – 23. prosince

„O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi“ autorská pohádka hereckého duo Karel Zima a Jarmil Škvrna potěší již několikátou generaci dětí. Unikátní pohádka, která je v Gongu k vidění opravdu jen jednou v roce, vypráví příběh andělíčka, který má na starosti sběr vánočních přání zpoza oken dětských pokojíčků v celém městě. Malér nastane, když náš okřídlený hrdina jednoho dne zaspí a hrozí, že se psaníčka adresovaná Ježíškovi nedostanou včas ke svému adresátovi a ten se pak nedozví, co si které dítko přeje pod stromeček. Podaří se zažehnat hrozící katastrofu?

To se dozví ti, kteří se podívají od 22. prosince od 17 hodin do 23. prosince do 12 hodin.

28. prosince

Vánočními songy a světové hity v podání Jakuba Machuldy s kapelou

Koncert bude zveřejněn pouze 28. prosince

Vánoční program mohou zájemci sledovat on-line na:

fb Praha9-dobrá adresa: https://m.facebook.com/praha9dobraadresa

fb Divadla Gong: https://m.facebook.com/DivadloGong

webu Divadla Gong: https://www.divadlogong.cz/





Autor: TZ, red

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru