Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vánoce mohou vyjít levněji, pomohou věrnostní programy značek
Foto: archiv

Vánoce mohou vyjít levněji, pomohou věrnostní programy značek

Na cestě za rozsvíceným vánočním stromečkem a svátečně prostřeným stolem nás čeká ještě spousta výdajů. Dárky, dekorace, potraviny a další potřebné věci do domácnosti však nejsou levnou záležitostí. Snadné řešení, jak ušetřit, přitom často nosíme v peněžence nebo v mobilu v podobě věrnostních karet. Jaké odměny, slevy či jiné výhody nám značky z různých segmentů nabízejí?

Za body dárek
Celý rok někde nakupujete, sbíráte body a mnohdy je ani nevyužijete. Nedělejte tuto chybu a své nasbírané body nenechte propadnout. Body na vašem účtu mají datum expirace, nejčastěji to je 6 měsíců až 3 roky. Některé značky mají systém odměn, který umožňuje nasbírané body vyměnit za dárky podle vlastního výběru. Legendární je již katalog odměn Shell Club Smart. Pokud jste řidič, pravděpodobně ho znáte. V katalogu Shell Club Smartsi aktuálně můžete vybírat z konkrétních odměn (např. produkty značky Kärcher, Philips atd.) nebo elektronických poukázek (Alza.cz, Mall.cz, Zalando atd.). Za poukázku můžete nakoupit v partnerských e-shopech nebo ji věnovat někomu blízkému, aby si vybral dárek podle vlastních preferencí.

Věrnost se počítá
Někdy ani nepotřebujete nasbírané body. Stačí, když jste registrovaným členem věrnostního programu, a určitý sortiment nebo rovnou celý nákup můžete mít se slevou. Často se s tímto benefitem setkáváme v supermarketech u zvýhodněných cen určitých potravin. Tak třeba díky Tesco Club card můžete levněji nakoupit i oblečení. Několikrát ročně můžete využít slevu do25% na sortiment F&F. Ti, kteří značku znají, vědí, že nakoupit tam můžete nejen slavnostní outfity na vánoční nebo silvestrovské oslavy, ale také pěkné dárky. Každý rok má F&F v nabídce například vánoční svetry a pyžama. 

Ušetříte i na palivu
Během vánočního období se mnoho lidí vydává na cesty za rodinou a přáteli. Pokud i vás čeká dlouhá cesta, také zde můžete vytěžit z věrnostního programu, například díky slevě na palivo. NaShell mají členové programu Shell Club Smart až do 11. února 2024 slevu 2 Kč/l paliva Shell V-Power a 30% slevu na prémiové mycí programy. Stačí při placení načíst věrnostní kartu. V případě slevy na palivo se musí jednat o digitální kartu dostupnou v aplikaci Shell. Další možností jak ušetřit je vyměnit nasbírané body za nákupy za zajímavou slevu. Takto fungují programy jako aktive beauty od dm, Shell Club Smart, Tesco Club card, ale také různé e-shopy. Pokud se například zaregistrujete v rámci programu Samsung Rewards a nakoupíte elektroniku zesamsung.cz, z každého nákupu se vám bude odkládat minimálně1%. U některých produktů však může jít o 5 až 10% z jejich ceny. Získaný kredit můžete uplatnit už na další nákup. 

Další benefity
Věrnostní program často není jen o slevě. Mezi výhody může patřit například dárek k nákupu, prodloužená lhůta pro vrácení zboží, doprava zdarma nebo přístup k elektronickým účtenkám z předchozích nákupů, což může být užitečné zejména pro případnou reklamaci zboží. Jak se dozvíte o všech výhodách, na které máte jako člen věrnostního programu nárok? Nejjednodušším způsobem je stáhnout si aplikaci dané značky.Autor: Hla

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru