dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Vandalové každý rok způsobí v MHD škody za deset milionů
Nejčastějším vandalismem ve vozech metra jsou různé kresby a malůvky. Zdroj: DPP

Vandalové každý rok způsobí v MHD škody za deset milionů

Vandalové a sprejeři způsobí každý rok v pražské městské hromadné dopravě škody za zhruba deset milionů korun. Nejnákladnější je odstraňování graffiti, které se objevují na vozech i ve stanicích a na zastávkách. Mytí nápisů z vozů metra jen za prvních pět měsíců letošního roku vyšlo na 3,7 milionu korun, řekl mluvčí dopravní podniku Jiří Štábl.

Loni se náklady na odstraňování škod vyšplhaly na 10,34 milionu korun, z toho 8,8 milionu za likvidaci graffiti. V roce 2014 zaplatil podnik dohromady 12,4 milionu, o rok dříve 8,8 milionu.

„Nejčastějším a nejnákladnějším vandalismem ve vozech metra jsou beze sporu graffiti, a to jak vnější, tak i vnitřní, tedy tagy a hanlivé nápisy," uvedl mluvčí. V pomyslném žebříčku následují škody na čalouněných částech sedadel, poškrábané nebo rozbité výplně oken a dveří a nelegální výlep.

Jak se proti vandalismu brání, nechce dopravní podnik sdělit. „Záměrně nebudeme uvádět opatření na ochranu našeho majetku, která nyní probíhají anebo se chystají v blízké budoucnosti," uvedl Štábl.

Klip dopravního podniku v rámci kampaně Chováme se odpovědně

Pražský dopravní podnik, který je největší společností v majetku města v Česku, vypsal soutěž na ostrahu majetku a bezpečnostní služby za bezmála 500 milionů korun bez DPH. Největší městská firma v republice má 730 vozů metra, 869 tramvají a 1175 autobusů.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru