dnes
Sobota - zatazeno
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Vandalizmus na Veronském náměstí. Praha 15 podává trestní oznámení
Foto: P15

Vandalizmus na Veronském náměstí. Praha 15 podává trestní oznámení

Veronské náměstí v Praze 15 je vzhledem k zvýšenému pohybu osob místem, kde často dochází k projevům vandalizmu. V posledních dnech došlo k vytržení laviček ze zámkové dlažby a jejich poničení.  

Vzhledem k rozsahu způsobené škody, která činí asi 40 tisíc korun, se radnice rozhodla podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Odbor životního prostředí zajistí opravu laviček a nechá lavičky zabetonovat na původní místa.

Za účelem řešení situace na Veronském náměstí svolá starosta Prahy 15 Milan Wenzl setkání zástupců Městské policie, Policie ČR a dalších zainteresovaných orgánů.

„Je třeba říci, že osoby, které se těchto projevů vandalizmu dopouštějí, jsou teenagery, kteří bydlí v této lokalitě či v jejím nejbližším okolí. Prosíme tímto všechny o pomoc, v případě, že budete svědkem ničení majetku, volejte hned Městskou policii nebo ještě lépe Policii ČR. Případně, bude-li to možné, nafoťte či nafilmujte situaci, abychom získali důkazný materiál,“ informuje městská část.Po zákazu vycházení si ustlal u vchodu

Včera ve 12:35

Muž si ustlal před vchodem do domu v Lamačově ulici na Praze 5. Na strážníky, kteří se dostavili hodinu před půlnocí na místo, zareagoval po probuzení útokem zaťatými pěstmi. Hlídka musela použít donucovacích prostředků včetně pout. 

Vjel do zákazu, testu na drogy se odmítl podrobit

28. října 2020 v 18:02

V Praze 8 strážníci zastavili auto, jehož řidič vyslovený zákaz řízení do roku 2021, protože řídil pod vlivem omamných a návykových látek.

V opuštěném objektu strážníci nalezli dva muže, topili si dřevem

27. října 2020 v 08:52

V pátek krátce před osmou hodinou ranní byla vyslána hlídka strážníků k opuštěnému objektu v Zachově ulici na Praze 4, kde se scházejí lidé bez domova. Na místě, odkud stoupal kouř, nalezli jednoho muže, který si přitápěl nalezeným dřevem.

Na zastávce se střílelo z plynové pistole

26. října 2020 v 16:59

Konflikt čtyř mužů v noci na dnešek v Praze na Pankráci skončil střelbou jednoho z nich, zraněn nebyl nikdo.

V ulici V remízku hořel byt, evakuováno bylo deset lidí a dvě želvy

22. října 2020 v 17:36

Dnes v 8:23 vyjeli pražští hasiči ze Smíchova a Radotína k hlášenému kouři z balkonu obytného domu v ulici V remízku v Hlubočepích.

Rvačka na zastávce

21. října 2020 v 16:22

Ze zastávky MHD v Novodvorské ulici byla v sobotu 17. října hlášena rvačka dvou mužů. Při příjezdu hlídky se na místě nacházely čtyři osoby, které se napadaly pouze verbálně. Oznamovatelka strážníkům označila útočníka i napadeného, který se při pádu zranil...

Při požáru chaty v Petrovicích se zranila jedna osoba

21. října 2020 ve 14:49

Několik jednotek pražských hasičů zasahovalo dnes od 8:42 hodin v Ramanově ulici v Petrovicích u požáru půdního prostoru chaty.

Útočníci se chtěli schovat v hustém křoví

21. října 2020 ve 14:18

Do parku v Kupeckého ulici v Praze 11 byly hlídky strážníků vyslány ke rvačce mezi třemi muži. Na místě našli jednoho z nich a viděli další dva vběhnout do přilehlého křoví. Muž, který nebyl viditelně zraněn, hlídce sdělil, že byl napaden a útočníci se mu pokusili odcizit...

Další články
Nahoru