dnes
Pondělí - skorojasno
23°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
15°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
15°C
Zpravodajství

Vadí jim bezdomovci i developeři. Obyvatelé Prahy 12 vytvořili první pocitovou mapu

Lidé na mapě své městské části určovali místa a pocity, které tam zažívají. Vznikla tak unikátní pocitová mapa Prahy 12. Nejčastěji lidem vadil výskyt lidí bez přístřeší, lidí požívající návykové látky a s nimi spojený nepořádek, nelíbí se a překáží developerské projekty, chybí parkovací místa a překáží automobily. 

Naopak nejlépe se cítí lidé na cyklostezce a relaxovat chodí do Modřanské rokle. Mezi zajímavé výsledky také patří informace o tom, že Sofijské náměstí je sice obludné, nicméně je nejčastějším místem setkáváním občanů a některé hlasující též trápila absence centra Komořan.

„Pocitová mapa, která umožnila občanům aktivně se zapojit do budoucího rozvoje městské části, přinesla mnohé inspirativní výsledky. Nejen, že určila oblasti, na které by se měla více v rámci bezpečnosti zaměřit městská policie, ale zároveň ukázala radnici, kam případně směřovat své investiční zájmy a jak efektivněji vytvářet koncepci dopravy, volnočasových aktivit a dalšího rozvoje obce,“ shrnuje možnosti dalšího využití starosta Prahy 12 Milan Maruštík. 

V září v rámci Fóra udržitelného rozvoje probíhal první sběr dat přímo od příchozích návštěvníků, dále pak pokračoval formou online mapování. Na Fóru lidé využili špendlíky s barvami, z nichž každá představovala určitý pocit – tady relaxuji, tady něco chybí, tady potkávám nejvíce známých, tady je to zajímavé, tady je to nebezpečné a tady něco překáží.

Podobně tomu bylo i v online verzi, v níž mohli lidé hlasovat po více než dva měsíce. Celkem se do pocitového mapování zapojilo okolo pěti set občanů. Celý proces výběru i nakládání s výsledky je součástí projektu místní Agenda 21 a Zdravá městská část, jejichž cílem je zapojit obyvatele do rozvoje a řízení městské části.


Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

25. května 2019 v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

25. května 2019 v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru