dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Zpravodajství

Vadí jim bezdomovci i developeři. Obyvatelé Prahy 12 vytvořili první pocitovou mapu

Lidé na mapě své městské části určovali místa a pocity, které tam zažívají. Vznikla tak unikátní pocitová mapa Prahy 12. Nejčastěji lidem vadil výskyt lidí bez přístřeší, lidí požívající návykové látky a s nimi spojený nepořádek, nelíbí se a překáží developerské projekty, chybí parkovací místa a překáží automobily. 

Naopak nejlépe se cítí lidé na cyklostezce a relaxovat chodí do Modřanské rokle. Mezi zajímavé výsledky také patří informace o tom, že Sofijské náměstí je sice obludné, nicméně je nejčastějším místem setkáváním občanů a některé hlasující též trápila absence centra Komořan.

„Pocitová mapa, která umožnila občanům aktivně se zapojit do budoucího rozvoje městské části, přinesla mnohé inspirativní výsledky. Nejen, že určila oblasti, na které by se měla více v rámci bezpečnosti zaměřit městská policie, ale zároveň ukázala radnici, kam případně směřovat své investiční zájmy a jak efektivněji vytvářet koncepci dopravy, volnočasových aktivit a dalšího rozvoje obce,“ shrnuje možnosti dalšího využití starosta Prahy 12 Milan Maruštík. 

V září v rámci Fóra udržitelného rozvoje probíhal první sběr dat přímo od příchozích návštěvníků, dále pak pokračoval formou online mapování. Na Fóru lidé využili špendlíky s barvami, z nichž každá představovala určitý pocit – tady relaxuji, tady něco chybí, tady potkávám nejvíce známých, tady je to zajímavé, tady je to nebezpečné a tady něco překáží.

Podobně tomu bylo i v online verzi, v níž mohli lidé hlasovat po více než dva měsíce. Celkem se do pocitového mapování zapojilo okolo pěti set občanů. Celý proces výběru i nakládání s výsledky je součástí projektu místní Agenda 21 a Zdravá městská část, jejichž cílem je zapojit obyvatele do rozvoje a řízení městské části.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru