dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Václavské Velikonoce 2015: Masakrózní hustec, pražští U2 a máma hraje na dudy s jejími dětmi
Václavské Velikonoce lze zažít v horní části Václavského náměstí.

Václavské Velikonoce 2015: Masakrózní hustec, pražští U2 a máma hraje na dudy s jejími dětmi

V horní části Václavského náměstí se až do 12. dubna koná akce Václavské Velikonoce 2015. Trhy organizuje Městská část Praha 1 společně se Sdružením Nového Města pražského. Kromě prodeje velikonočního sortimentu a ukázek malování kraslic se chystá i hudební program.

„Pro tento rok je připraven zajímavý kulturní program. V pondělí 30. března bude od patnáct hodin slavnostní zahájení, program vyvrcholí vystoupením školní kapely Masakrózní hustec ze základní školy Vodičkova,“ uvedl předseda Sdružení Nového Města pražského Jan Adámek.

Na Václavských Velikonocích 2015 vystoupí v úterý 31. března od 14:30 dětské sbory a skupiny. Odpolednem provede herečka a zakladatelka léčivého divadla Gabriela Filippi.

Akce nezapomíná také na české pěvecké legendy. Ve středu 1. dubna vystoupí od 19:30 Milan Černohouz, který od roku 1966 působil jako hlavní zpěvák v Orchestru Gustava Broma.

„Můžete si přijít vyslechnout pražský rock & popový band SO FINE, který zahraje ve čtvrtek 2. dubna od sedmnácti hodin. V jeho čele stojí charismatický zpěvák z Liverpoolu Ged Maloney, který několik let působil v nejslavnější  klubu světa, beatlesovském Cavern Clubu. Kapela mapuje všechny éry legendární irské kapely U2,“ sdělil Jan Adámek.

Pro příznivce latinsko – americké hudby je na úterý 7. dubna přichystáno od 17 hodin vystoupení kapely Atarés. V neděli 12. dubna vystoupí od 15 hodin rodinný dudácký soubor s názvem Prachanda. „Můžete se těšit na pořádné dudáky, hrát bude máma a její tři nadané děti,“ dodal Adámek.

Návštěvníci jakéhokoli koncertu na akci Václavské Velikonoce 2015 si budou moci kromě drobného velikonočního zboží zakoupit kávu do speciálně malovaného hrnečku, čímž podpoří nadaci Artevide a uměleckou činnost nevidomých dětí.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru