dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Václavské náměstí: Starosta Prahy 1 rozdával polévku, švýcarský velvyslanec svařák
Starostovi Prahy 1 Oldřichu Lomeckému pomáhala rozdávat polévku zpěvačka Kateřina Mátlová. Velvyslanec Markus-Alexander Antonietti (vlevo) rozléval svařák.

Václavské náměstí: Starosta Prahy 1 rozdával polévku, švýcarský velvyslanec svařák

Tradice rozdávání rybí polévky na Štědrý den v centru Prahy se uchytila nejen na Staroměstském, ale i Václavském náměstí. Tam se dnes před polednem ujal této role, celkově již pošesté, starosta první městské části Oldřich Lomecký.

Jakou má pro vás rozlévání polévky symboliku?
Není to jen o jídle, ale setkávání se s lidmi ve sváteční atmosféře. Jedná se nejen o pěknou tradici, ale i dárek naší městské části těm z nás, kteří jsou sami, bez domova či v jinak sociálně složité situaci. Ale kromě nich samozřejmě i všem lidem dobré vůle.

Letos vám pomáhá i švýcarský velvyslanec Markus-Alexander Antonietti. Musel jste ho k účasti přemlouvat?
Určitě ne. Líbí se mu české tradice, když jsem ho pozval, byl rád. Je v tom jistá evropská symbolika. Ujal se nalévání svařáku. Jak vidíte, jde mu to od ruky.

blazkova-velvyslanec-nahled

Švýcarský velvyslanec Markus-Alexander Antonietti a mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková

Jaké jsou priority Prahy 1 pro příští rok?
Budeme pokračovat v běžících projektech. Dokončíme rekonstrukci Werichovy vily, začneme opravovat několik škol. 30 milionů korun půjde na rozšíření Základní školy na náměstí Curieových. V podkroví vzniknou nové učebny. Bude pokračovat chodníkový program, do domu s pečovatelskou službou na rohu ulic Samcova a Lodecká se nastěhují první nájemníci. Opravíme také historické toalety na Uhelném trhu.  

Podaří se dostat v roce 2016 vozítka Segway z chodníků v centru Prahy?
Jsem přesvědčen, že ano. Příslušný zákon, který to umožní, čeká na schválení Senátem a na podpis prezidenta. Hned po té připravíme a schválíme vyhlášku, která zákaz Segway v zónách Prahy 1 umožní. Věřím, že magistrát nám nebude klást překážky a tuto naši dlouhodobou aktivitu podpoří.

Jak funguje koalice v Praze 1?
Nikdy není vše ideální, i v naší koalici máme na některé věci rozdílný pohled, ale vždy jsme schopni vše vzájemně vyřešit, což považuji za znak politické kultury a stability. Nekomunikujeme spolu přes média.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Betlémské světlo plane ve foyer Nové radnice

17. prosince 2016 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Plamének Betlémského světla je k dispozici Pražanům ve foyer Nové radnice na Mariánském náměstí. Pro Betlémské světlo si mohou lidé přijít až do 6. ledna. 

Další články
Nahoru