dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Letní PrahaPražská kultura

Václavské náměstí patří „hudbě bez hranic“

Včera odpoledne odstartoval Mezinárodní streetfest EUFORIE 2014 – Hudba bez hranic – Music Without Limit, který uvede nejslavnější rockové i jazzové umělce české i mezinárodní klubové scény. Na pódiu na Václavském náměstí se každý den až do neděle uskuteční vždy dva koncerty. Vstup je zdarma. 

vavra-nahled „Chtěli bychom, aby se tento streetfest stal součástí hudebního kalendáře Prahy. Název EUFORIE lze vnímat jako definici pocitu z poslechu vrcholného českého i evropského rocku a jazzu, ale také jako označení evropské přehlídky, EU jako Evropa a FOR jako Fórum. Já osobně věřím, že výběr účinkujících dostojí této ambici, a přeji všem návštěvníkům skvělý poslech,“ řekl 1. náměstek primátora Jiří Vávra, který převzal nad akcí záštitu.

Na festivalu vystoupí Dan Bárta a Ilustratosphere, Blue Effect, Vladimír Mišík & etc…, Futurum, Stern Combo Meissen z Německa, Petr Sovič & Golden Big Band Prague, Peter Lipa Band ze Slovenska, Laura a její tygři, Bluesberry, Garage & Tony Ducháček, Abraxas, Michal Prokop & Framus Five, Zuzana Michnová a další.

Koncerty začínají každý den v 17.30 a ve 20.00 hodin.

Doprovodný program nabídnou prezentační stánky Magistrátu hl. m. Prahy a Nadačního fondu Podepsáno srdcem, který podporuje postižené Alzheimerovou chorobou a jejich rodiny a uspořádá „Humanitární bazar“. Představí se zde také o.s. Ztracené dítě a Linka 116000, které pomáhají opuštěným a ztraceným dětem.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru