Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Václavské náměstí má kluziště, školy Prahy 1 ho mohou využívat za symbolickou částku
Václavské náměstí. Foto: Radoslav Vnenčák

Václavské náměstí má kluziště, školy Prahy 1 ho mohou využívat za symbolickou částku

V dolní části Václavského náměstí vyrostla ledová plocha pro bruslaře. Městská organizace Prague City Tourism ji spolu s provozovatelem otevře symbolicky 5. prosince. Návštěvníci si mohou užít bruslení s výhledem na Národní muzeum, základní školy na Praze 1 pak mají příležitost využít kluziště za symbolické vstupné. Dle dostupných pramenů stojí kluziště na Václavském náměstí historicky vůbec poprvé. 

„Bruslení je oblíbenou tradiční zábavou Pražanů v každé době, proto jsem rád, že se nyní otevírá kluziště přímo na Václavském náměstí. Jsem přesvědčený, že si Pražané tento zážitek pod širým nebem nenechají ujít,” řekl náměstek pro kulturu a cestovní ruch Jiří Pospíšil (TOP 09). Potěšení ze zimního sportu podle něj ocení i školní skupiny.

Lidé se mohou těšit na každodenní bruslení od 9 do 21 hodin. Personál na místě brusle za poplatek zapůjčí, za sportem lze tedy vyrazit třeba rovnou z práce. Ledovou plochu o rozměrech 30×12 metru doplní také nabídka občerstvení a prodej originálních pražských suvenýrů od lokálních tvůrců.

Zájemci budou moci na místě pořídit také turistickou kartu Prague Visitor Pass, která jim zdarma zpřístupní řadu památek a mohou s ní vyrazit i za kulturou. S touto kartou lze využít vstup na kluziště zdarma. Výjimečnou příležitost užít si zimní radovánky mohou také školy. Ty základní na Praze 1 mohou svým žákům zpříjemnit závěr roku a domluvit společné bruslení s celou třídou za symbolický poplatek.

„Historicky první kluziště na Václavském náměstí obohatí a zkvalitní nabídku trávení volného času v metropoli. Oslovili jsme místní základní školy, jejichž žákům chceme umožnit zabruslit si přímo v centru města. Věřím, že si bruslení s nádherným pohledem na celé Václavské náměstí a zrekonstruovanou budovu Národního muzea užijí,“ sdělil František Cipro, předseda představenstva PCT.

Plocha pro bruslaře vznikne nedaleko Ledového paláce, nárožní budovy od architekta Emila Králíčka. Bruslení podle historiků od nepaměti patřilo k oblíbeným zimním kratochvílím Pražanů. Zamrzlá Vltava sloužila v minulém století obyvatelům jako široká promenáda. Dnes už řeku nahrazují četná kluziště. To na Václavském náměstí vyroste vůbec poprvé, nepočítá-li se zamrzlý rybníček, který na někdejším Koňském trhu býval ve středověku. 

Kluziště bude fungovat do 18. února. Místní základní školy mohou využít bruslení v dopoledních hodinách každý všední den po předchozí rezervaci na webu www.ice-tec.cz. Více informací na webu.


Autor: Hla

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

Další články
Nahoru