Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Václav Novotný z TOP 09: Nevolte extremistické a autoritářské strany, uděláte něco pro budoucnost
Nervózní čekání na výsledky čeká v sobotu i Václava Novotného. Foto: archiv

Václav Novotný z TOP 09: Nevolte extremistické a autoritářské strany, uděláte něco pro budoucnost

Předseda klubu TOP 09 a nezávislých v pražském zastupitelstvu Václav Novotný kandiduje ve volbách do Poslanecké sněmovny. Na kandidátní listině pražské „topky“ je na čtvrtém místě. Co by ještě rád vzkázal voličům? Jaké řešení problémů, které trápí Pražany, TOP 09 nabízí? Na tyto a další otázky odpověděl serveru Pražský patriot.

Volby začínají za pár desítek hodin, co byste vzkázal zatím nerozhodnutým voličům, aby dali hlas TOP 09?
Jako ten, kdo kandiduje za TOP 09 a kdo si bere za svůj její program, tak bych doporučil volit právě TOP 09 Avšak, doba je opravdu zlomová a je tedy asi správně nebýt tak úplně sebestředný. Myslím, že každý, kdo přijde k volbám a vyhne se volbě stran extremistických a autoritářských, udělá něco významně pozitivního pro budoucnost svou i této země.

Povolební vyjednávání jsou o kompromisech. Z čeho TOP 09 určitě neuhne, čeho ze svého programu se nevzdá?
Z proevropského směřování. Z vůle být aktivní součástí sjednocené Evropy. Ve jménu svého rozvoje, své budoucnosti a své bezpečnosti. Z toho, abychom byli svobodnou zemí svobodných občanů. Abychom byli dopředu hledícím,  vzdělaným národem, který dokáže svoji hrdost snoubit s respektem a ohleduplností. Nechci, aby to vyznívalo jako kliše, ale tyto věci jsou skutečně důležité.

novotny-nahled

Ing. Václav Novotný

Jaké řešení problémů, které trápí Pražany, TOP 09 nabízí?
Schopnost spolupráce. Současné pražské zastupitelstvo se vyvinulo k averzi mezi koalicí a opozicí a zároveň k úplné neschopnosti koaličních stran spolupracovat mezi sebou. Výsledkem je naprostá stagnace Prahy, která ve svém vývoji ustrnula. Dobrým příkladem naší vůle ke spolupráci může být čtvrteční mimořádné zastupitelstvo, které jsme iniciovali s cílem napomoci současné koalici, respektive té její části, která vůbec projevuje zájem o nějaký další rozvoj města. Vůle napomoci k pokračování v řešení dopravní situace Prahy naší podporou ve věci další výstavby městského okruhu.

Čtěte také: Pražské vítězství TOP 09 v říjnových volbách je správná ambice, říká Václav Novotný

Pokud se stanete poslancem, jaké budou Vaše priority?
Priority lze shrnout do dvou témat. Za prvé ty, které by měly být vlastní všem poslancům, pocházejícím z Prahy, ať už jsou zvoleni za kohokoliv. A to je maximální pomoc ze strany státu k řešení zanedbaných dopravních problémů Prahy. Tím myslím zejména dopravní okruhy a železniční spojení s letištěm, což jsou státní investice na území Prahy. A pak co možná rychlé dokončení procesu schvalování Metropolitního plánu. Protože bez něj Praha zůstává zablokovaná a projevuje se to v mnoha ohledech, z nichž ten nejcitelnější je raketový nárůst cen bydlení jako důsledek faktické nemožnosti v Praze stavět. Soudím, že Ministerstvo pro místní rozvoj je jedním z těch, kdo se na věci podepsal zvláště negativním způsobem. Z pozice poslance to lze pozitivně ovlivnit.

Dobře, to jste vyjmenoval priority, se kterými by se podle Vás měli v Parlamentu ztotožnit  všichni. Ale jaká jsou témata spojená s Vámi?
Památková péče, kultura a cestovní ruch. Těmi se zabývám celý život. Mám za to, že velkým dluhem současné vlády a parlamentu je nepřijetí nového zákona o památkové péči. A chci se zasadit o to, aby byl zpracován a přijat. Abychom v Praze měli nástroj jak naložit s dlouhodobě chátrajícími památkovými objekty. Jako je nádraží Vyšehrad, Turbová, Cibulka a řada dalších. Protože za současného znění památkového zákona to řešení nemá. A to je moje velká ambice. Protože Praha si zaslouží být nejen funkční, ale také krásná.


Autor: red

Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Další články
Nahoru