dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Václav Havel opět dobývá svět. Alespoň na fotografiích
Putování výstavy je naplánováno tak, aby fotografie mohli vidět lidé z co nejvíce měst. Foto: Alan Pajer

Václav Havel opět dobývá svět. Alespoň na fotografiích

Srdce nad Prahou/ Heart of Prague se jmenuje unikátní výstava fotografií Václava Havla, které pořídil jeho dvorní fotograf Alan Pajer. Putovní výstava byla nejprve vystavena v Praze 1. Nyní je v Bratislavě a poté zamíří do dalších měst po Evropě. 

„Celé putování této úžasné výstavy je naplánováno tak, aby fotografie pana prezidenta mohli vidět lidé z co nejvíce měst, jež mají partnerský vztah s naší městskou částí,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

havel-1-foto-alan-pajer-nahled Expozice, jež je v současné době umístěna v městské části Bratislava-Stare Mesto, přibližuje veřejnosti známé i méně známé okamžiky života bývalého českého i československého prezidenta, disidenta a dramatika.

„Václav Havel byl tichý, plachý člověk, který nechtěl být fotografován. Pózování bylo vyloučeno. Nejtěžší fotografie byly pořízeny bez protokolu. Václav Havel rád překvapoval své hosty, ale nechtěl být u toho fotografován. Nechtěl být podezřelý z okázalosti. Vnímal ta setkání jako součást svého závazku a odpovědnosti. Osobně se Václavu Havlovi nejvíce líbila jeho fotografie z Washingtonu. Ne ta, jak tančí rock'n'roll v Bílém domě, ale ta s generálním tajemníkem Javierem Solanou a prezidentem Billem Clintonem, který mu poblahopřál ke vstupu České republiky do NATO. Domnívám se, že dnes bychom měli být všichni vděčni za jeho úsilí,“ řekl autor výstavy, fotograf Alan Pajer.

havel-2foto-alan-pajer-nahled „Jsem pyšný na to, že výstava své turné zahájila ve výstavním prostoru naší městské části – v Galerii 1 – a přeji jí, aby přilákala co nejvíce návštěvníků. Odkaz Václava Havla si to zcela jistě zaslouží,“ dodal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

 


Jan Čmejla vystoupí na radnici

Dnes v 09:35

Mladý klavírní génius, laureát mnoha soutěží Jan Čmejla, vystoupí v hlavním sálu historické Nuselské radnice ve středu 6. března od 17 hodin.

V Galerii 9 najdete výstavu Martina Frinda

Včera ve 13:15

Martin Frind – Zrcadlení II. Výstava do 7. března v přízemí vysočanské radnice. Z Frindových obrazů je zřejmá snaha o co nejsugestivnější obsahovou i tvaroslovnou výpověď o situacích, jež se udály ve starší i nedávné minulosti, ale i o dějích, které se odehrávají tady a teď. Frind vypráví...

Na Retro Disco zve Praha 8

Včera ve 12:19

Praha 8 vás zve na Retro Disco Odra aneb vzpomínka na Disko Odra. V pátek 1. března si můžete připomenout diskotéku na Odře, kam se sjížděla celá Praha.

Vernisáž výstavy: Poválečná tvorba exlibris (1945–1990)

Včera v 10:54

Expozice drobných grafik jako součást dlouhé historie české knižní značky. Výběr zahrnuje vývojovou etapu od konce 2. světové války do roku 1990. Vernisáž se koná ve čtvrtek 21. února v 17 hodin ve Skleněném Paláci v Praze 6.

Praha 6 zve na Koncerty na kopci

18. února 2019 v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

Další články
Nahoru